Człowiek bez psa


Hakan Nesser

Człowiek bez psa

Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Czarna Owca
34,90 26,18

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Pierwsza z czterech części cyklu Hakana Nessera o inspektorze Barbarottim.

Grudzień w Kymlinge. Rodzina Hermanssonów zbiera się, by uczcić 105-lecie istnienia. Nestor rodu Karl-Erik kończy 65 lat, jego najstarsza córka Ebba - 40. Jednak uroczystości nie przebiegają tak, jak się wszyscy tego spodziewali. Rodzinne spotkanie ma tragiczne i nieprzewidziane następstwa. W przeddzień wielkiego jubileuszu przepada bez śladu Robert - wyrodny syn Karla-Erika który wbrew woli rodziny wziął udział w kontrowersyjnym reality show "Więźniowie Koh Fuk".

Następnego wieczoru również bez śladu znika syn Ebby - Henrik. To szczególna sprawa, z którą musi się zmierzyć inspektor kryminalny o włoskich korzeniach Gunnar Barbarotti. Czy tylko zrządzeniem losu dwóch ludzi z tej samej rodziny i domu znika w odstępie zaledwie 24 godzin? Barbarotti odkrywa najmroczniejsze tajemnice tej rodziny i wyciąga na światło dzienne to, co niewidoczne.

Hakan Nesser (ur. 1950) mieszka w Uppsali, największą popularność przyniósł mu składający się z dziesięciu części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie (przygotowywany przez Wydawnictwo Czarna Owca). Większość książek z tej serii stała się podstawą scenariuszy filmowych. Książki Nessera przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków. Trzykrotnie otrzymał nagrodę za najlepszy szwedzki kryminał, a jego powieść Karambol zdobyła w 2000 roku prestiżową nagrodę Szklanego Klucza.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...