Jak zostać Damą?


Agnieszka Prokopowicz, Irena Kamińska-Radomsk

Jak zostać Damą?

Oprawa: Twarda
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Dream Books
Rok wydania: 2016
39,90 29,93

Powiadom mnie Powiadom mnie

Kim jest współczesna dama?

Nie każdy wychował się w pałacu, ale od każdego świat wymaga odpowiednich zachowań. Ktoś powie, że w wieku XXI, czasie e-maili i SMS-ów, sztywna etykieta jest już passé. A jednak wciąż zdarzają na sytuacje, nawet w sieci, w których po prostu trzeba się umieć zachować! Odpowiednio przywitać, złożyć życzenia, dobrać pasujący do okoliczności prezent, wiedzieć, co mówić, idąc na rozmowę o pracę. Podobnie jest z modą. Owszem, mini jest piękne, ale nie przystoi każdej kobiecie i nie w każdym miejscu.

Obecnie kobieta powinna wiedzieć, jak poruszać się w meandrach najnowszych technologii, umieć swobodnie porozmawiać zarówno z pracownikiem, jak i szefem, odpowiednio zachować się na randce, przyjęciu weselnym czy w hotelu.

Jak pozostać damą w relacjach z mężczyzną, dziećmi i koleżankami? Jak dbać o siebie i pozwalać sobie na odrobinę przyjemności, nie wychodząc jednocześnie z roli damy? Pamiętaj – damą nikt się nie rodzi, więc damą może zostać każda kobieta.

Oto przystępny i wyczerpujący przewodnik po świecie współczesnej etykiety.


Zasady savoir vivre’u przybliżają: ekspertka od etykiety, znana z programu TVN Projekt Lady – dr Irena Kamińska-Radomska, i ceniona dziennikarka, Agnieszka Prokopowicz.

Dr Irena Kamińska-Radomska – wykładowca i trener; założycielka firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland. Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu, etykiety biznesu oraz wystąpień publicznych zdobywała w The Protocol School of Washington w Waszyngtonie – uzyskała tam certyfikat i międzynarodową licencję. Autorka wielu artykułów oraz książek: Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji, Kultura biznesu, normy i formy, Współczesna etykieta biznesu w codziennej praktyce w Polsce, Dress code dla kobiet (współautorka).

Agnieszka Prokopowicz – znana i ceniona dziennikarka, z wykształcenia antropolog kultury. Aktualnie wicenaczelna magazynu GRAZIA. Pracowała również w redakcjach takich magazynów jak Cinema, Film, Elle, Viva!, Pani oraz Sukces. Wcześniej była związana m.in. z TVP 1 jako szefowa zespołu programu Kawa czy herbata?. Współtworzyła programy kulturalne: Kinematograf, Kinorozmówca i Weekendowy Magazyn Filmowy.

Wszystkie ilustracje w książce zostały narysowane przez jedna z najbardziej utalentowanych ilustratorek młodego pokolenia – Annę Halarewicz.

Anna Halarewicz, urodzona w 1983 r., absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Współpracuje z najważniejszymi polskimi magazynami oraz tworzy ilustracje książkowe. Ma na swoim koncie publikacje w magazynach takich jak: Twój Styl, Viva!Moda, Wprost, Newsweek, Glamour, Harper’s Bazaar, Wysokie Obcasy, Fashion Magazine czy paryski OOB Magazine. Jej specjalnością jest ilustracja mody. Współpracowała m.in. z takimi brandami jak: Bizuu, Mohito, La Mania, Hexeline, Baileys, Dr Irena Eris, Gagamodels.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...