Wyszukiwarka
Katalog
- Literatura piękna
- Historia
- Reportaże
- Wspomnienia i biografie
- Albumy
- Dla dzieci i młodzieży
- Nauka i biznes
- Filozofia i religia
- Książki kulinarne
- Humor i rozrywka
- Podręczniki
- Miesięcznik ZNAK
- Książki innych wydawnictw
Czytelnicy polecają
Strona główna / Księgarnia

Ishmael Beah
Było minęło. Wspomnienia dziecka- żołnierza
(A Long Way Gone: Memoirs of a Boy Soldier)
Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-0970-1
Format: 135 x 200 mm
Ilość stron: 256
Wydawnictwo: Znak
Cena detaliczna: 29,00 zł
- O książce mówi Monika Waraczyńska
- Mamadou Diouf (weterynarz z Senegalu, mieszka w Warszawie od ponad 20 lat) opowiada o problemie afrykańskich dzieci-żołnierzy
- Z Wojciechem Jagielskim rozmawia Monika Waraczyńska
Zobacz
Zwiastun filmowy książki
Ishmael Beah urodził się i dorastał w Sierra Leone, w czasie gdy kraj ogarnęła wojna domowa. Bardzo szybko stracił rodzinę i razem z kilkorgiem kolegów próbował przeżyć w ogarniętym chaosem kraju. Był świadkiem rzezi dokonywanych przez rebeliantów i żołnierzy, a wkrótce stał się jednym z nich. „Potrzebowaliśmy narkotyków i broni” - pisał o sobie i grupce nastolatków z oddziału. Uzależnione i zdemoralizowane dzieci zostały w końcu umieszczone przez pracowników UNICEF-u w ośrodku resocjalizacyjnym, ale to nie był jeszcze koniec ich koszmaru.
Beah przeżył i dziś sam pomaga dzieciom doświadczonym przez wojnę. Jego książka Było minęło. Wspomnienia dziecka-żołnierza stała się międzynarodowym bestsellerem.
Recenzja książki
(Monika Waraczyńska, Jazz Radio)
Dawno, dawno temu, kiedy byłam młodą dziewczyną, miałam taki plan na przyszłość, żeby zostać korespondentem wojennym.

Gadu-Gadu: 8182