Odcięci


Sebastian Fitzek, Michael Tsokos

Odcięci

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2016
39,80 35,82

W sprzedaży od 2016-11-08.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Najwybitniejszy niemiecki autor thrillerów psychologicznych

Sebastian Fitzek i najwybitniejszy ekspert medycyny sądowej Michael Tsokos połączyli siły, byś doznał, czym naprawdę jest strach.
Już po pierwszych stronach tej powieści zwątpisz, czy kiedykolwiek czytałeś prawdziwy thriller psychologiczny...
Poczujesz się tak, jakbyś sam trzymał skalpel.


Berlin. Federalny Urząd Kryminalny. Laboratorium medycyny sądowej.
Paul Herzfeld, profesor medycyny sądowej, ekspert w zbrodniach ekstremalnych. Z ciał bestialsko zamordowanych odczytuje dowody, znajduje ślady, demaskuje morderców. Nawet z ciał, których już prawie nie ma.
Ale tym razem zamiera z przerażenia: w głowie makabrycznie zmasakrowanej ofiary znajduje numer telefonu własnej córki. Komórka jest wyłączona, ale informacja w poczcie głosowej nie pozostawia cienia wątpliwości: Hannah została porwana. Umrze, jeśli Herzfeld zawiadomi policję. Na końcu wiadomości słyszy, że niejaki Eryk się skontaktuje...


Odludna wyspa na Morzu Północnym.
Linda, młoda rysowniczka komiksów, szuka tu schronienia przed byłym chłopakiem i ukojenia panicznego lęku. Na plaży znajduje ciało z wyrytym na piersi imieniem Eryk. Obok telefon z powtarzającym się nieodebranym numerem.
Linda naciska klawisz. Odbiera Paul Herzfeld... Wie, że ciało porywacza skrywa tropy prowadzące do córki...
Ale szaleje sztorm i wyspa jest odcięta od świata... Herzfeld nie zdoła tam dotrzeć. Musi przekonać sparaliżowaną strachem Lindę, by własnoręcznie dokonała sekcji zwłok... A potem jeszcze następnych... To ona musi zebrać od zmarłych dowody, by Herzfeld mógł uratować córkę i ich oboje.


W tym desperackim śledztwie i szaleńczym pościgu profesor Herzfeld zmierzy się z cieniami i tragicznymi ofiarami... własnej uczciwości zawodowej.


SEBASTIAN FITZEK to autor nr 1 w Niemczech, największy mistrz thrillerów psychologicznych
Jego psychothrillery to bestsellery numer 1 niemieckich list przez wiele miesięcy. Są wydawane w 29 krajach. Nawet na zdominowanych przez anglojęzycznych autorów rynkach Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Sebastian Fitzek jest jedynym, oprócz Szwedów, zagranicznym pisarzem, który regularnie zajmuje czołowe miejsca wśród najpopularniejszych autorów.
Sebastian Fitzek tworzy niesamowite napięcie i przerażającą rzeczywistość - nieprzewidywalną, niczym ze świata horroru, ale to nie horror: tu wszystko jest straszliwie logiczne i prawdziwe, choć sam autor mówi, że łagodzi rzeczywistość. Pokazuje zwykłych ludzi postawionych w niezwykłych sytuacjach. Jest mistrzem w przedstawianiu psychiki i uczuć bohaterów, i ludzkiej natury, często w jej najgorszych, zwyrodniałych przejawach. Przeraża, poraża i fascynuje miliony czytelników na całym świecie!

Odcięci to bestseller „Der Spiegel” przez 31 tygodni, sprzedany w Niemczech w 650 tysiącach egzemplarzy! To książka wzbogacona o prawdziwe opisy sekcji zwłok prawdziwego patologa dzięki współpracy z profesorem medycyny sądowej Michaelem Tsokosem.


MICHAEL TSOKOS to najbardziej renomowany nie tylko w Niemczech badacz nadzwyczajnych przypadków kryminalnych.
Zawsze, gdy oficerowie śledczy są bezsilni, proszą o pomoc profesora Tsokosa. Jego specjalność to najbardziej bestialskie zbrodnie. Opisywał je w jedynych w swoim rodzaju bestsellerach literatury faktu, które zaszokowały Niemcy. Wszystkie były oparte na autentycznych zbrodniach, w których rozwiązanie profesor Tsokos był osobiście zaangażowany. Zachęcony sukcesem Odciętych napisał w 2015 swoją pierwszą powieść Smak śmierci.

Recenzje

Odpowiedź ukryta w ciele ofiary

1 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 0 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Sebastian Fitzek to niemiecki pisarz oraz dziennikarz. Jego pisarska kariera opiera się na tworzenia thrillerów, opowieści kryminalnych. Wiele z jego książek trafiło również do naszego kraju. Zaś Michael Tsokos pracuje w berlińskim Instytucie Medycyny Sądowej oraz Krajowym Instytutem Medycyny Sądowej i Społecznej w Berlinie. Osiągnął sławę, jako niezrównany badacz trudnych przypadków kryminalnych. Również zajmował się identyfikacją ofiar masowych zabójstw w byłej Jugosławii, pracował podczas klęski Tsunami w Azji oraz prowadzi ośrodek pomocy dla ofiar gwałtów. A także jest pisarzem. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...