Rewolucja Okrągłego Stołu


Jan Skórzyński

Rewolucja Okrągłego Stołu

Oprawa twarda
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Znak
42,90 30,03

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

„Czwartego czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm.” Dwadzieścia lat później nareszcie dowiadujemy się jak do tego doszło!
Mimo upływu dwudziestu lat od obalenia w Polsce komunizmu wciąż wydaje się niesamowite, że to naprawdę się stało. Próba odsunięcia od władzy dyktatorskiego reżimu zakończyła się sukcesem, a nie krwawą wojną domową. Wiele znanych autorytetów z całego świata przyznaje się dziś do całkowitego zaskoczenia sposobem w jaki potoczyła się historia. Słyszymy nie raz: „...gdyby ktoś powiedział mi, że za kilka lat komuniści nie będą już u władzy to pomyślałbym, że zwariował...”. W swojej najnowszej książce Jan Skórzyński rzuca nowe światło na wydarzenia końca lat osiemdziesiątych. Pokazuje dojrzewanie obu stron - opozycyjnej i rządowej - do kompromisu. Bez skrępowania zagląda za kulisy rokowań Okrągłego Stołu i nieformalnych spotkań w otoczonej „czarną legendą” Magdalence, opisuje polityczną zwinność, która doprowadziła Solidarność do zwycięstwa w wyborach kontraktowych oraz do sformowania niezależnego rządu. Opowieść Jana Skórzyńskiego to pasjonująca historia rewolucji Okrągłego Stołu - przełomu, który odmienił oblicze świata.

Recenzje

Legenda drogi do wolności

102 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 59 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Kolejna rocznica wydarzeń roku 1989 uświadamia, że tak naprawdę nie ma jednej wizji czy jednego odczytywania tego, co stoi u zarania współczesnej historii Polski. Wydarzenie Okrągłego Stołu obrosło legendami, także tymi czarnymi, jak chyba żadne inne wydarzenie z historii Polski po II wojnie światowej. Wspólnym mianownikiem jest odczytywanie roku 1989 jako pewnego rodzaju mitu założycielskiego będącego formą legitymizowana współczesnej rzeczywistości polityczno-społecznej. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...