Sekretne życie Rudolfa Hessa


Stephen McGinty

Sekretne życie Rudolfa Hessa

Tłumaczenie: Łukasz Müller
Oprawa miękka
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak literanova
39,90 27,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Ta książka odkryje przed wami prawdę o jednym z ostatnich wielkich sekretów XX wieku.

„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” - tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”. Autorem tej wiadomości był zastępca Hitlera - Rudolf Hess, który dzień wcześniej usiadł za sterami Messerschmitta i odleciał do Wielkiej Brytanii. Ucieczka Hessa to jedna z największych tajemnic II wojny światowej. 

Dziennikarz Stephen McGinty postanowił rozszyfrować sekret Hessa i dowiedzieć się, jak wyglądał jego pobyt w Wielkiej Brytanii. Przez trzynaście miesięcy brytyjski wywiad próbował złamać człowieka, który znał najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy.
Czego się dowiedzieli?
Czemu uwięziony Hess próbował popełnić samobójstwo?
Jaki był prawdziwy cel jego wyprawy?

Kim był Hess - szaleńcem, zdrajcą czy autorem realnego planu, który mógł zmienić losy wojny? Stephen McGinty w swojej książce dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów takich jak listy nazisty do rodziny, propozycje kierowane do rządu w Londynie i przede wszystkim stenogramy rozmów Hessa i przesłuchujących go oficerów wywiadu.

Materiały o książce

„Daily Mail”

„Ostatnie słowo w sprawie jednej z największych tajemnic II wojny światowej”

Ciekawostki historyczne

Rudolf Hess był jednym z najpotężniejszych ludzi III Rzeszy. Jako zastępca Führera, cieszył się wpływami i zaufaniem. Poświęcił to wszystko, by wyruszyć do Wielkiej Brytanii z tajną misją pokojową, którą sam sobie wyznaczył. Po drodze niemal stracił życie. Na miejscu nie został również przyjęty z odpowiednią atencją („Dziwak i pośmiewisko? Jak Rudolf Hess został przyjęty w Wielkiej Brytanii”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Drugi człowiek po Hitlerze spadł Brytyjczykom na głowy niczym gwiazdka z nieba… I to dosłownie. Wprawdzie na Wyspach nikt nie chciał z nim negocjować, ale za to Churchill dołożył wszelkich starań, by wyciągnąć z niego cenne informacje. Jesteście ciekawi, co takiego Rudolf Hess wyjawił Anglikom na temat III Rzeszy i Hitlera? („Prywatne zwierzenia zastępcy Hitlera”). Zobacz więcej >>

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...