Okiem pacjenta


Justyna Tomska

Okiem pacjenta

Oprawa twarda
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
34,90 23,38

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Choroba, oprócz dramatycznego oblicza, ma również oblicze heroiczne, a czasami bywa, że zabawne

Czasem śmieszne, czasem trudne rozmowy o zdrowiu, o życiu - tak można podsumować opowieści wyjątkowych rozmówców Justyny Tomskiej zawarte w zbiorze „Okiem pacjenta”.

Wybitni artyści mówią o swoim dzieciństwie, twórczych poszukiwaniach oraz ważnych zdarzeniach, które ukształtowały ich los. Opowiadają także o różnych doświadczeniach choroby, która dotknęła ich lub osoby im bliskie. Okazuje się, że choroba, oprócz dramatycznego oblicza, ma również oblicze heroiczne, a czasami bywa, że zabawne.

Materiały o książce

fragment rozmowy z aktorem Krzysztofem Globiszem

„(...) nie mogę grać z kimś, kogo nie lubię. Co nie znaczy, że wszystkich lubię, nie starczyłoby mi serca. Zatem moje polubienie kogoś polega na tym, że muszę znaleźć w nim coś, co mogę polubić. Mogę być krytyczny wobec całości, ale na przykład lubić w nim jego nos albo uśmiech. A co mnie to obchodzi, że on tak źle na mnie patrzy lub źle o mnie mówi, skoro on ma tak piękny nos?”

fragment rozmowy z poetką Ewą Lipską

„Staram się być swoim psychoterapeutą, podglądam zakamarki podświadomości, próbuję rozwikłać łamigłówki, zagadki przemijania, odchodzenia. Jest we mnie wyraźny podział na spokojnego rzeczoznawcę i łatwo wpadającego w histerię panikarza. Sama pani rozumie, że nie jest to łatwe towarzystwo i czasem mam dosyć i jednego i drugiego...”

fragment rozmowy z aktorką Anną Dymną

„Czasami się zastanawiam, czy oni mnie w konia nie robią. Ludzie, którzy cierpią, znajdują niezwykłe wytłumaczenie swojego losu, odnajdują sens w swoim cierpieniu, żeby mieć siłę do dalszego życia. Wielu z nich powiedziało mi, że czują się wręcz wybrani”.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.
Wygraj książkę.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...