Kochanka Freuda


Karen Mack , Jennifer Kaufman

Kochanka Freuda

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko
Oprawa miękka
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Znak literanova
34,90 24,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Porywająca opowieść o niezwykłej kobiecie, fascynującej epoce i człowieku legendzie

Kiedy inteligentna i niepokorna Minna nagle traci pracę, ma tylko jedno wyjście: zamieszkać z siostrą i jej mężem Zygmuntem Freudem. Wkrótce odkrywa, że rozmowy z kontrowersyjnym psychoanalitykiem są nie tylko fascynującą intelektualną przygodą, ale też budzą w niej pożądanie i namiętność, jakich dotąd nie zaznała.

Materiały o książce

Lisa See

„Zaskakująca opowieść o pożądaniu i sile miłości, barwnie opisująca Wiedeń na przełomie wieków i fascynujące życie Zygmunta Freuda”.

Recenzje

Fenomen Freuda

63 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 55 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Miałam tę książkę na oku już od premiery, ale jakoś nie było okazji, żeby wpadła w moje ręce. Początkowa fascynacja szybko się skończyła, a moją uwagę przykuły inne tytuły. Koniec końców trafiłam jednak na zajęcia, gdzie zajęliśmy się genogramami Freuda - analizowaliśmy strukturę jego rodziny na przestrzeni wieków. Zdziwiłam się, że historia, która jest przedmiotem książki duetu Mack&Kaufman, została poruszona również na kartach naukowego opracowania, którym się posługiwaliśmy. Od tamtych zajęć myśl o Kochance Freuda nie opuściła mnie ani na chwilę - jeszcze tego samego dnia ją zamówiłam, a od razu po otrzymaniu zaczęłam czytać. I muszę przyznać, że pomimo tak wielu pozytywnych recenzji, nie spodziewałam się, że książka będzie aż tak przyjemna w odbiorze. › rozwiń tekst...

Martha, Minna i Sigmund - trójkąt doskonały?

60 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 69 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Po biografie sięgam raczej rzadko i muszą mnie naprawdę zaintrygować. Tak było i tym razem. Freuda znają wszyscy, a o kobietach jego życia jest raczej cicho. „Kochanka Freuda" to nie jest stricte biografia, to powieść obyczajowa na faktach z życia Freuda. Sami musicie ocenić, ile tam prawdy, a ile fikcji. Mnie się naprawdę podobała.
Wielki Sigmund Freud, jego żona i szwagierka - trójkąt doskonały? Raczej nie.... Kto w tym związku był naprawdę szczęśliwy? Chyba nikt.... › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...