Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec (tom 1)


Jan Wróbel

Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec (tom 1)

Oprawa miękka
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Znak Horyzont
29,90 20,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Będziesz płakać ze śmiechu. Będziesz pękać z dumy. Bo na Polaków nie ma mocnych!

Jakiego sąsiada Polacy lubią najbardziej? ŻADNEGO :)
Nam się trafili „troskliwi” sąsiedzi. Przez całe wieki dbali o to, żeby nam nie było za dobrze. Choć często mieliśmy pod górkę, zwykle i tak w końcu to my byliśmy górą! Zdarzyło nam się siedzieć na moskiewskim tronie. W chwilach próby popsuliśmy nawet zabory… Troszkę niemiecką okupację… A potem komunizm… uwalniając przy okazji pół Europy spod sowieckiej władzy.
Jan Wróbel popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Udowodnił, że można być dumnym z przodków i świetnie się bawić.
Oto niezwykły zestaw narodowych psujstw. Historia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. O Polakach tak lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem, nie pisał jeszcze nikt.
To książka inna niż wszystkie, które znasz. Przeczytasz ją z wypiekami na twarzy. I będziesz chcieć więcej!

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Przepis na polityczny sukces jest banalnie prosty. Daj się aresztować swoim dotychczasowym sojusznikom, kiedy tylko ci zaczną przegrywać wojnę. Nie rób zupełnie nic przez kolejny rok, układając pasjansa w luksusowym więzieniu. I już możesz przyjąć tytuł wyzwoliciela ojczyzny. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Tadeusz Kościuszko przeszedł do historii jako bohater trzech narodów. Równie dobrze mógł jednak zakończyć swoje życie we wzburzonych wodach Atlantyku jako nikomu nieznany bezrobotny. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Długi były dla większości monarchów codziennością, do której musieli szybko przywyknąć. Wśród wielu koronowanych dłużników najbardziej patologicznym przypadkiem był prawdopodobnie ostatni elekcyjny król Polski, Stanisław August Poniatowski. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Opowieść, która działa na wyobraźnię

54 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 40 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Wracając myślami do czasów licealnych czy studenckich, oprócz skojarzeń przyjemnych, pojawiają się wspomnienia godzin spędzonych nad opasłymi podręcznikami. Tak dla przykładu przedstawiają się typowe „parametry" kompendium wiedzy o Polsce średniowiecznej: 2 kg, ponad 600 stron ciasno ubitej czcionki, czarno-białe mapy. Całość rozświetlona jedynie kolorowym zakreślaczem - używanym przez czytającego. Łatwo nie było, ale te czasy chyba odchodzą w zapomnienie... › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...