Czerwone światło hańby


Graham Masterton

Czerwone światło hańby

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Oprawa miękka
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Albatros
34,90 22,68

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

W dzielnicy czerwonych latarni w Cork dochodzi do wielu brutalnych morderstw, których ofiarami padają działający w tym okręgu sutenerzy. Detektyw Katie Maguire staje przed dylematem – czy szukać zabójcy przestępców zaangażowanych w handel żywym towarem, których ona sama nie była w stanie złapać i zamknąć, czy też pozwolić na to, by ktoś wymierzał sprawiedliwość na własną rękę. Wstrząsający thriller dla czytelników o mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona.

Recenzje

Światło jak krew czerwone

23 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 15 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Obok książek Grahama Mastertona nie sposób przejść obojętnie. Mocne i wyraziste na długo zostają w pamięci. I choć niektóre z nich okazują się być sztampowe i do bólu przewidywalne, z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie sposób się od nich oderwać. › rozwiń tekst...

„Czerwone światło hańby”, Graham Masterton

23 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 15 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Graham Masterton jest angielskim pisarzem, który zasłynął głownie w gatunku horrorów. Jest niezwykle płodnym pisarzem (czy to cecha łącząca wszystkich pisarzy powieści grozy? Pomyślcie o Stephenie Kingu). Na jego koncie znajdują się dziesiątki powieści i jeszcze więcej opowiadań. Napisał kilka cykli horrorów, jak „Manitou”, „Wojownicy Nocy”, „Nathan Underhill” czy „Rook” i „Sissy Sawyer”.  Później stał się głównie kojarzony z cyklami thrillerów, do których zalicza się cykl o Katie Maguire oraz nowy cykl, który ma dopiero pierwszą cześć, o Beatrice Scarlet. Poza tym napisał również kilkanaście książek historycznych oraz cykl „Magia seksu”. Poza tym, oczywiście, jest autorem dziesiątek innych, nie połączonych ze sobą historii. Wiele z jego książek zostało docenionych przez krytyków i wiele stało się bestsellerami.

Jedna z jego opowieści „Dziecko ciemności” („The Chosen Child”) rozgrywa się w kanałach ściekowych Warszawy i została doceniona przez „Science Fiction Chronicle” oraz „Publisher’s Weekly”. Poza tworzeniem kolejnych powieści i opowiadań, Graham Masterton jest autorek kilkunastu wierszy. Jakby tego było mało, również regularnie pisze artykuły dla magazynów takich, jak „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Woman”, „Woman’s Own”, a nawet Polskiej „Nowej Fantastyki”.

„Czerwone światło hańby” to trzeci thriller z cyklu o Katie Maguire. Cała seria liczy obecnie pięć tomów, ale dwa ostatnie „Taken for Dead” i „Blood Sisters” nie doczekały się jeszcze przekładu na język polski.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...