Kroniki Jakuba Wędrowycza


Andrzej Pilipiuk

Kroniki Jakuba Wędrowycza

Oprawa miękka
Liczba stron: 290
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok wydania: 2014
34,90 30,06

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem, który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością.

Zagadka gumofilców.
Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.

- To filozof oscylujący w stronę menela, dziwaka, geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi i Polaka, któremu się chce, szlachetny altruista, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego trunku - grzmi Eugeniusz Dębski...

Materiały o książce

Eugeniusz Dębski

"Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej, a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny, którego akcja rozgrywa się w Polsce, to po pierwszej próbie z ulgą odskakują od niewygodnego tematu. Po „Weselu w Atomicach” Mrożka niełatwo jest ulokować się na serio, a i na wesoło w Tu i Teraz. Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem, który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością. Stworzył postać filozofa, chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi, i Polaka, któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego. Trunku."

Jarosław Grzędowicz

"Masz problemy z duchami przodków? Coś stuka w Twoim domu? Sąsiad jest wampirem? Udaj się do Jakuba Wędrowycza, najlepszego Cywilnego Egzorcysty w Kraju! Być może mieszka na zapadłej wsi na Ścianie Wschodniej, być może odżywia się własnoręcznie pędzonymi trunkami i wygląda na starego kłusownika, ale nie daj się zwieść pozorom! Jeszcze nie pojawił się wampir, kosmita, wilkołak czy upiór, który dałby radę nieustraszonemu egzorcyście w gumofilcach."

Eryk Vort

"Odlotowa książka! Od śmiechu brzuch bolał mnie coś ze trzy dni."

Wójt Wojsławic

"Taki pijak tu nigdy nie mieszkał."

Recenzje

(Nie)zwykły menel

50 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 49 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Andrzej Pilipiuk sam nazywa siebie „największym piewcą polskiej wsi od czasów Reymonta". Płynąca w jego żyłach krew szewska, kozacka i szlachecka stworzyły istną mieszankę wybuchową, która dała nieprzewidywalne, ale bardzo pozytywne efekty. „Szczęśliwe nieprzeciętna energia życiowa, wrodzone warcholstwo i wschodnia fantazja znajdują zazwyczaj bezpieczne dla otoczenia ujście w pracy twórczej" - pisze Pilipuk. I to wszystko znajdziemy w dziele rozpoznawczym autora, czyli „Kronikach Jakuba Wędowycza", pierwszym tomie cyklu książek o tytułowej postaci. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...