Audrey w domu


Luca Dotti

Audrey w domu

Oprawa miękka
Liczba stron: 204
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2016
39,90 29,00

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Odkryj prywatny świat Audrey Hepburn w niezwykłej bestsellerowej biografii napisanej przez syna aktorki!

Dziecięce wspomnienia, rodzinne anegdoty, cytaty z prywatnych listów, rysunki, skrupulatnie spisywane i gromadzone przez gwiazdę Hollywood przepisy na ulubione dania, które zapewniły jej doskonałą sylwetkę i przeszło 250 niepublikowanych wcześniej fotografii z domowego archiwum! To wszystko składa się na wyjątkową książkę, którą porównać można jedynie z głośnymi przed kilku laty „Fragmentami” Marilyn Monroe.

Tym bardziej niezwykła to lektura, że ukazuje osobę zupełnie inną niż ekranowa Audrey-trzpiotka, którą wielbiły tłumy. Lucca Dotti tworzy portret spełnionej matki i żony, doskonałej kucharki, wielbicielki domowego ogniska, która gotowa była porzucić czerwony dywan dla rodzinnych kolacji i przyjęć w ogrodzie. Trzon książki stanowią osadzone w rodzinnym kontekście przepisy kulinarne. Są one jednak smakowitym, ale tylko pretekstem, niecodziennym sposobem na bezprecedensowe pokazanie prawdziwego życia legendy kina, poczynając od dzieciństwa spędzonego w Holandii podczas II wojny światowej, przez karierę w Hollywood, życie aktorki, matki i żony w Rzymie, aż po ostatnie lata spędzone na podróżach po świecie w roli ambasadora UNICEF.

„Audrey w domu” to rodzaj intymnego albumu, barwnego patchworku pokazującego świat aktorki i tych, których kochała najbardziej – jej dzieci, przyjaciół, zwierzęta. To wyrafinowana i piękna opowieść, która rozwija się od śniadania do lunchu, od lunchu do kolacji, od kolacji do przyjęcia w ogrodzie. Książka, która pozwala nam zajrzeć do domu Audrey przez dziurkę od klucza.

Materiały o książce

Redbook.com

"Książka Dottiego to unikalne spojrzenie na prywatne życie gwiazdy Hollywood przez pryzmat filozofii zdrowego żywienia, którą wyznawała, przejawiającej się w miłości do samodzielnej uprawy warzyw i zdobywania produktów od lokalnych hodowców."

Yahoo! Food.

"Domowa kuchnia Hepburn pozwala nam rozsmakować się w jej życiu poza światłami sceny, czerwonym dywanem i okładkami kolorowych magazynów."

Recenzje

Warto przeczytać

10 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 5 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Biografie zazwyczaj przeładowane są datami, nazwiskami i w efekcie czyta się je topornie. Autor spisuje wszystkie wydarzenia z życia opisywanej przez siebie postaci, tworzy coś na kształt kroniki i choć wszystkie te informacje podparte licznymi fotografiami są autentyczne, to całość brzmi bezosobowo. Powód jest prosty. Brakuje emocji i uczuć, które najlepiej oddają charakter człowieka. › rozwiń tekst...

„Nie znałem Audrey Hepburn"

17 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Audrey Hepburn. Legenda kina. Ikona mody. Niezapomniana Holly ze "Śniadania u Tiffany'ego". Córka holenderskiej baronówny i brytyjskiego bankiera, która wcale nie marzyła o aktorstwie, a o spokojnym życiu na wsi. Z jednej strony gwiazda Hollywood, z drugiej kochająca żona i matka. Luca Dotti, syn aktorki, a zarazem autor książki „Audrey w domu", opowiada o prywatnym świecie Hepburn w niezwykłej biografii, z której przebija obraz zwykłej-niezwykłej kobiety: kochającej matki, oddanej żony, uroczej gospodyni domowej. › rozwiń tekst...

Życie codzienne Audrey Hepburn? Co powie o tym jej syn

18 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Brytyjska aktorka i modelka, Audrey Hepburn to jedna z ważnych postaci na arenie filmowej i jednocześnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon popkultury. Śmierć w 1993 roku wcale nie sprawiła, że jej popularność zmalała, wprost przeciwnie. Jej wizerunki znajdują się na artystycznych plakatach, obrazach, koszulkach. Mało kto nie rozpoznaje jej twarzy. Tak, jak Marilyn Monroe, Audrey Hepburn na stałe zapisała się w historii. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...