Dziewczyna w walizce


Raphael Montes

Dziewczyna w walizce

Oprawa miękka
Liczba stron: 300
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2016
39,90 24,13

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Teo Avelar to samotnik. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Clarice, egzotyczną i przebojową dziewczynę. Aspiruje do miana scenarzystki i pisze tekst pod tytułem „Cudowne dni” opowiadający historię przyjaciółek, które wyruszają w podróż, szukając miłości.

Rodzi się obsesja. Teo, czując, że nie ma wyboru, porywa dziewczynę i zabiera ją w pokręconą odyseję szlakiem bohaterek jej scenariusza.

Powoli acz konsekwentnie Teo dąży do tego, by nic ich nie rozdzieliło. Już nigdy.


„Powieść upiorna i przewrotna, przy której trudno utrzymać nerwy na wodzy. Szokuje bardziej niż Zaginiona dziewczyna”.

Lauren Beukes„Elektryzujące tempo, pełne szokujących zwrotów akcji. Zarezerwujcie sobie kilka godzin na czytanie, bo nie będziecie w stanie jej odłożyć”.

„Guardian”„To prawdopodobnie najoryginalniejsza powieść, jaką przeczytacie w tym roku”.

„Chicago Tribune”„Raphael Montes to jeden z najlepszych młodych powieściopisarzy, jakich poznałem. To będzie nazwisko na skalę światową”.

Scott Turow„Zostałem pochłonięty przez tę idealną – tak, dobrze przeczytaliście – książkę, łączącą literacki kunszt, psychologiczną głębię i zapierające dech w piersiach napięcie. Niezwykłe osiągnięcie!”.

Jeffrey Deaver„Zręcznie skonstruowany, perfidny thriller. Montes zaplanował dla czytelników kilka niespodzianek, przy czym przynajmniej jedna jest dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach”.

„Publishers Weekly”„Montes wpisuje w tę powieść pulsujący niepokój i zwroty akcji, które niebezpiecznie podnosą wam ciśnienie”.

Booklist„Trzeba śledzić tego Montesa – bez wątpienia osiągnie wiele”.

Sophie Hannah

Recenzje

Na walizkach

29 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 22 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Młody student medycyny porywa dziewczynę swoich marzeń i wraz z nią wyrusza w mroczną, nieco narkotyczną podróż po całej Brazylii - tak w skrócie można opisać drugą w karierze książkę najsłynniejszego pisarza kryminałów młodego pokolenia w Brazylii - Raphaela Montesa - która już niebawem trafi na księgarniane półki w Polsce. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...