Promocja

„To się musi POWIEŚĆ!” – konkurs na najlepszą powieść!

Książka, od której nie można się oderwać.
Książka, o której chce się rozmawiać i polecać ją znajomym.
Książka, która na długo zapada w pamięć.


Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „To się musi POWIEŚĆ” został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 800 propozycji, z czego 655 spełniało wymogi formalne regulaminu.

Jury w składzie: Sylwia Chutnik, Zofia Fabjanowska-Micyk, Justyna Sobolewska, Jarosław Czechowicz, Ewa Bolińska-Gostkowska i Agata Pieniążek postanowiło uhonorować następujące powieści:

I miejsce i nagroda w postaci wydania książki przez Wydawnictwo Znak Literanova:

Żanna Słoniowska, „Dom z witrażem”

II miejsce i nagroda w postaci możliwości wzięcia udziału w kursie organizowanym przez Maszynę do Pisania – partnera konkursu:

Paweł Pizuński, „Klub miłośników nalewek”

III miejsce i nagroda w postaci pracy nad tekstem z redaktorem wydawnictwa Znak:

Anna Robak-Reczek, „Odzyskanie”
Jakub Tabaczek, „Ubot”

Jury nie przyznało dodatkowych wyróżnień.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie to dla nich początek wielkiej literackiej i wydawniczej przygody.

Jury i Wydawnictwo pragną gorąco podziękować wszystkim, którzy nadesłali swoje teksty i zechcieli wziąć udział w konkursie.
Życzymy wszystkim uczestnikom dobrych pomysłów, weny twórczej i sukcesów literackich.

Książka laureatki konkursu – Żanny Słoniowskiej – ukaże się jeszcze w tym roku!

PATRONI KONKURSU


Drodzy Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na najlepszą powieść „To się musi POWIEŚĆ!”. Nie rozpatrujemy tekstów przesłanych po 31 marca 2014 r.
Z powodu olbrzymiej ilości nadesłanych
powieści (ponad 700 tekstów spełniających wymogi regulaminu) termin ogłoszenia wyników konkursu został przesunięty na 20 maja 2014 roku.


Dziękujemy za wszystkie nadesłane propozycje!

Książka, od której nie można się oderwać. Książka, o której chce się rozmawiać i polecać ją znajomym. Książka, która na długo zapada w pamięć.

Czujesz, że Twoja powieść taka właśnie jest? To świetnie się składa, bo szukamy nowych, ciekawych autorów i dobrej, interesującej literatury. Nie stawiamy żadnych ograniczeń tematycznych - w konkursie mogą brać udział powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, historyczne etc. Poszukujemy po prostu dobrej literatury.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wyślij tekst swojej powieści na adres: powiesc@znak.com.pl. Dołącz informacje o sobie oraz opis/ konspekt przesyłanego tekstu.

Prosimy o przesyłanie wyłącznie tekstów mieszczących się w gatunkowych ramach powieści. Propozycje takie jak zbiory opowiadań, eseje, prace krytycznoliterackie, biografie, tomiki poezji, teksty dla dzieci etc. nie będą rozpatrywane.

Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2014.

Najlepsza powieść zostanie wydana przez Znak Literanova. Dla zdobywców II i III miejsca przewidzieliśmy także atrakcyjne nagrody.
Jury konkursu

Sylwia Chutnik (ur. 1979), pisarka, laureatka Paszportu Polityki za powieść "Kieszonkowy atlas kobiet", dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, autorka sztuk teatralnych, felietonistka; prezeska Fundacji Mama, laureatka Społecznego Nobla Ashoki.
Fot. © Wojtek RudzkiJustyna Sobolewska (ur. 1972) dziennikarka, krytyczka literacka, autorka "Książki o czytaniu"; publikuje recenzje i teksty o literaturze w tygodniku „Polityka”, współpracuje z TVP Kultura.
Zofia Fabjanowska-Micyk szefowa działu kultury miesięcznika „Zwierciadło”. Z wykształcenia japonistka. Była związana z wieloma prasowymi tytułami, pracowała m.in. dla miesięcznika „Pani”, jej artykuły ukazywały się w magazynach „Elle” i „Sukces”, w „Gazecie Wyborczej”, „National Geographic. Traveler”, „Podróżach”, magazynie „SezOn” i programach operowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współautorka książki "Cudowne lata. Opowieść o miejscach i czasach, w których dorastaliśmy".Ewa Bolińska-Gostkowska (ur. 1978 )- redaktorka w wydawnictwie ZNAK Literanova, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Strefa Wolnego Czytania, członek zarządu Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ.Agata Pieniążek (ur. 1978) – redaktorka w wydawnictwie ZNAK Literanova.