Ann Rule

Ann Rule urodziła się 22 października 1931 roku w Lowell w Stanie Michigan (USA). Prawdziwe nazwisko pisarki to Stackhouse. Rule zmarła 26 lipca 2015 roku w Burien w Waszyngtonie. W latach młodości Rule interesowała się kryminalistyką, a także psychologią. Pracowała także jako opiekunka społeczna w państwowej placówce.

Ann Rule – kontrowersyjna książka o Tedzie Bundym


W dorobku artystycznym Rule jest 35 książek, z czego aż 28 uzyskało miano bestsellerów i znalazło się na liście najlepszych publikacji USA Today. Ann Rule jest autorką książki „Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata”. Był on znajomym pisarki i współpracownikiem w Ośrodku Pomocy Kryzysowej w Seattle.

Utwory będące kanwą scenariuszy filmowych i telewizyjnych


Ann Rule stworzyła także takie utwory, jak „Złożone w ofierze”, „Serce pełne kłamstw” czy „Cicha śmierć”. To utwory literackie z pogranicza literatury psychologicznej, kryminalistycznej i detektywistycznej. Twórczość Rule opiera się na psychoanalizie głównych bohaterów, jak również ukazywaniu motywów popełniania przez nich zbrodni. Niektóre z książek Rule posłużyły jako kanwa scenariuszy filmowych i telewizyjnych.

Lista książek: Ann Rule

54,99 zł

38,27 zł