Charles Simic

ur. w 1938 r. w Belgradzie poeta, eseista i tłumacz pochodzenia serbskiego, od 1954 mieszkający w USA. Opublikował przeszło 30 tomów wierszy, za które nagradzany był najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. Pulitzerem, MacArthurFellowship (zwanym „stypendium dla geniuszy”), a także Nagrodą im. Zbigniewa Herberta (2014). W 2007 r. przyznano mu tytuł Poety Laureata Stanów Zjednoczonych.

Lista książek

Blues o śnieżnym poranku

Charles Simic

Uważany za jednego z najważniejszych żyjących poetów świata, w unikalny sposób wiąże doświadczenie wschodnioeuropejskie, pamięć wojny i okrucieństw historii z nierzadko surrealnymi obserwacjami rzeczywistości amerykańskiej. Otwierając swoją poezję na ironię i absurd, łączy filozoficzną przenikliwość z poczuciem humoru.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Madonny z dorysowaną szpicbródką

Charles Simic

Tom Laureata Międzynarodowej Nagrody im. Zbigniewa Herberta 2014

„Charles Simic to jeden z najwyrazistszych poetów naszych czasów. Jego zwodniczo jasne i czytelne, skupione na obrazach i tajemnicze wiersze są jakby domowej roboty, jakby niemal przaśne. Są niesamowite. Simic to kuchenny metafizyk, skory do zgrywy egzystencjalista, ironista pustki, pisarz wystawiający czułki na paradoks, zdradzający słabość[...]

Więcej

32,00 zł

22,95 zł