David Quammen

David Quammen urodził się 24 lutego 1948 roku w Cincinnati w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. To absolwent i stypendysta prestiżowej uczelni, który podczas studiów podyplomowych w Oksfordzie badał literaturę Williama Faulknera. Po skończeniu studiów David Quammen pisał artykuły dla magazynów National Geographic, Harper’s, Rolling Stone czy New York Times.

David Quammen – literatura faktu, twórczość z pogranicza nauki, medycyny i ewolucji


David Quammen jest amerykańskim twórcą, który zajmuje się nauką, przyrodą, podróżami i literaturą faktu. W swojej książce „Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów” przedstawia historię śmiercionośnego wirusa Ebola, który panował w zachodniej Afryce. David Quammen napisał także książkę z pogranicza ewolucji i medycyny pod tytułem „Splątane drzewo życia. Nowe, radykalne spojrzenie na teorię ewolucji”, w której wyjaśnia, w jaki sposób powstało życie na planecie Ziemia.

Laureat nagrody Science and Society Book Award


W 2013 roku książka Davida Quammena otrzymała dwie nagrody - Science and Society Book Award przyznawaną przez National Association of Science Writers oraz Society of Biology (UK) Book Award in General Biology. Pisarz otrzymał honorowe doktoraty na Montana State University i Colorado College. Za swoją pracę twórczą David Quammen otrzymał także stypendium Rhodesa, stypendium Guggenheima i Lannan Literary Award za literaturę faktu. W latach 2007-2009 David Quammen był profesorem na Montana State University.

Lista książek: David Quammen

59,99 zł

12,00 zł

59,90 zł

43,19 zł

34,90 zł