Grzegorz Kaliciak

Lista książek

Karbala. Raport z obrony City Hall - Grzegorz Kaliciak | mała okładka
-48 %

Karbala. Raport z obrony City Hall

Grzegorz Kaliciak

W kwietniu 2004 roku w środkowym Iraku, w świętym mieście Karbala polscy żołnierze stoczyli krwawą bitwę z radykalnymi bojownikami Muktady as-Sadra. To historia dowódcy żołnierzy z City Hall. Relacja z pierwszej ręki, bez retuszu – opowieść o odwadze i okrucieństwach wojny.

Więcej

34,90 zł

18,07 zł

Afganistan. Odpowiedzieć ogniem - Grzegorz Kaliciak | mała okładka
-48 %

Afganistan. Odpowiedzieć ogniem

Grzegorz Kaliciak

Książka Afganistan to nie tylko rzetelna relacja z misji w regionie objętym permanentnym konfliktem, ale również obraz sytuacji panującej w polskiej armii.

Więcej

34,90 zł

18,07 zł

Bałkany Raport z polskich misji - Grzegorz Kaliciak | mała okładka
-48 %

Bałkany Raport z polskich misji

Grzegorz Kaliciak

Dla polskiej armii początek lat dziewięćdziesiątych był bardzo trudny, a środków brakowało dosłownie na wszystko. Jednak gdy przyszła prośba o pomoc, wojsko się nie zawahało. W bałkańską misję ruszył największy od czasów II wojny światowej Polski Kontyngent Wojskowy. Na miejscu czekało żołnierzy ważne zadanie – przywrócenie spokoju i normalnego życia po krwawej wojnie domowej.

Pierwszy kontyngent wysłano d[...]

Więcej

34,90 zł

18,07 zł

Bez taryfy ulgowej Kobiety w wojsku - Grzegorz Kaliciak | mała okładka
-48 %

Bez taryfy ulgowej Kobiety w wojsku

Grzegorz Kaliciak

Choć obecność kobiet w armii już nie dziwi, wojsko przez wiele lat ignorowało potencjał i talent połowy populacji. Przez wieki armia zarezerwowana była wyłącznie dla mężczyzn, a zmiany przyniósł dopiero schyłek XX wieku. Wbrew stereotypom siły zbrojne okazały się idealnym miejscem pracy dla kobiet. To właśnie tu płace są równe bez względu na płeć, a o awansach decydują przede wszystkim kompetencje i profes[...]

Więcej

34,90 zł

18,07 zł