N.M. Kelby

N.M. Kelby

Nicole Mary Kelby - amerykańska pisarka polskiego pochodzenia (jej ojciec pochodził z Krakowa), autorka opowiadań i powieści.
Mieszka na Florydzie, gdzie pracowała jako reporterka, wydawca i pedagog. Jest autorką pięciu książek, w tym bestsellera In The Company of Angels oraz wielokrotnie nagradzanej kolekcji opowieści Travel Guide for Reckless Hearts. Wśród licznych nagród otrzymała m.in. Złoty Medal Florida Book Awards. Jej książki zostały przetłumaczone na kilka języków, są polecane m.in. przez The Literary Guild, a dwie jej powieści - Theater of the Stars i Whale Season - wzbudziły duże zainteresowanie w Hollywood i zostały rekomendowane do ekranizacji. Nicole Mary Kelby pisze też bloga poświęconego kulinariom: At Escoffier's Table.

Fot. Ann Marsden

Lista książek

Ten słynny kostium

N.M. Kelby

Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica.
Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł