Pellegrino Artusi

Pellegrino Artusi to żyjący na przełomie XIX i XX wieku włoski biznesmen i pisarz, najbardziej znany jako autor książki Włoska sztuka dobrego gotowania.

Napisana przez niego książka do gotowania, odniosła znaczny sukces. W 1891 roku, w wieku 71 lat ukończył prace nad nią, lecz przez długi czas nie dane mu było znalezienie wydawcy. Wykorzystał więc własne pieniądze i zdedcydował się na samodzielne wydanie książki. Przed śmiercią Artusiego sprzedanych zostało juz ponad 200000 egzemplarzy.

Wypełniona zabawnymi anegdotami i przepisami książka jest odwiecznym bestsellerem we Włoszech i została przetłumaczona na hiszpański, francuski, holenderski , niemiecki, angielski, a ostatnio także na portugalski i polski.

Lista książek

Włoska sztuka dobrego gotowania

Pellegrino Artusi

Legendarne dzieło sławnego gastronoma z Romanii
Włoska sztuka dobrego gotowania to słynne dzieło Pellegrino Artusiego, niezwykłego smakosza i znawcy potraw, który zebrał 790 przepisów na dania z różnych regionów Półwyspu Apenińskiego i okrasił je opowiastkami, interesującymi historiami oraz anegdotami, odsłaniając w ten sposób tajemnice smakowitej kuchni i przybliżając włoską kulturę jedzenia. Książka ukaże[...]

Więcej

49,90 zł

29,69 zł