Richard Phillips

Kapitan kontenerowca Maersk Alabama. W 2009 roku jego statek został porwany, a on sam stał się zakładnikiem somalijskich piratów. Po pięciu dniach został uwolniony przez komandosów Navy SEALs. Napisał książkę „Kapitan. Na służbie” będącą zapisem jego przeżyć. Na jej podstawie powstał film „Kapitan Phillips”.

Lista książek

Kapitan. Na służbie

Richard Phillips, Stephan Talty

Dla Richarda Phillipsa, kapitana kontenerowca Maersk Alabama, 8 kwietnia 2009 roku był kolejnym rutynowym dniem pracy – do czasu gdy na pokład statku wtargnęli uzbrojeni somalijscy piraci. Nie spodziewali się ani oporu załogi, ani tego, że kapitan będzie wolał zostać zakładnikiem, niż narazić życie swoich ludzi. Pięciodniową niewolę Phillipsa zakończyła dopiero akcja komandosów Navy SEALs.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Drugi okręt Projekt - Richard Phillips | mała okładka
-32 %

Drugi okręt Projekt

Richard Phillips

W 1948 okręt kosmiczny obcych spadł z nieba nad Nowym Meksykiem i natychmiast zniknął za murami laboratorium Los Alamos. Od tego czasu wojsko USA prowadziło ściśle tajne badania znane jako Projekt Rho, starając się rozpracować technologię pojazdu. Teraz, kilka dziesięcioleci od katastrofy, rząd szykuje się, by o wszystkim opowiedzieć.

A przynajmniej tak twierdzi…

Istnieje bowiem drugi okręt, przez wszystk[...]

Więcej

44,90 zł

30,57 zł

Remedium Tom 2 Seria Projekt RHO

Richard Phillips

Dyrektor NSA Jonathan Riles nie zdołał powstrzymać infiltracji amerykańskiego rządu przez Projekt Rho. Teraz kierujący Projektem Donald Stephenson zalewa świat serum zawierającym nanoboty obcych i udającym cudowne lekarstwo. Nikt nie jest w stanie długo sprzeciwiać się bezwzględnemu naukowcowi – skrytobójca znany jako El Chupacvabra systematycznie eliminuje wszelką opozycję.

Na szczycie jego listy znajduje[...]

Więcej

47,90 zł

32,62 zł

Projekt RHO Tom 3 Brama

Richard Phillips

Czołowy naukowiec z Projektu Rho, profesor Donald Stephenson, został uwięziony za zbrodnie przeciwko ludzkości. Świat odetchnął z ulgą, mając nadzieję, że zagrożenie wywołane przez technologię obcych wreszcie zostało zażegnane.
Świat się myli.

W Szwajcarii uczeni pracujący nad Wielkim Zderzaczem Hadronów odkrywają anomalię, która może zniszczyć Ziemię, a powstrzymać ją można wyłącznie dzięki technologii z [...]

Więcej

44,90 zł

37,04 zł