Sally Nicholls

Urodziła się w Stockton 22 czerwca 1983 roku, tuż po północy, w trakcie burzy. Jej ojciec zmarł, gdy miała dwa lata. Wychowaniem Sally zajęła się matka. Nicholls od zawsze uwielbiała czytać i większość swojego dzieciństwa spędziła, próbując sprawić, by rzeczywistość była taka jak w książkach.

Po ukończeniu szkoły średniej pracowała przez pół roku w Japonii, zwiedziła też Australię i Nową Zelandię. Po powrocie studiowała filozofię i literaturoznawstwo w Warwick.

Na trzecim roku studiów zdała sobie sprawę, że będzie musiała jakoś zarabiać na życie. Rozpoczęła studia magisterskie na kierunku „pisanie dla młodych czytelników" w Bath Spa. W trakcie studiów napisała swoją pierwszą książkę Olivier i zeszyt z marzeniami (oryginalny tytuł Ways To Live Forever).

Obecnie mieszka w małym mieszkaniu w Londynie, pisze i próbuje uwierzyć w swoje szczęście.

Lista książek

Olivier i zeszyt z marzeniami

Sally Nicholls

Bo marzyć znaczy żyć!
Olivier ma jedenaście lat i uwielbia fakty. Chce wiedzieć wszystko o sterowcach, duchach, naukowcach i jak to jest, kiedy po raz pierwszy całuje się dziewczynę. Olivier ma też listę marzeń do spełnienia. Czy uda się je zrealizować ch

Więcej

27,00 zł

18,36 zł

Nasza własna wyspa

Sally Nicholls

Nasza własna wyspa to najnowsza powieść Sally Nicholls - zwyciężczyni prestiżowej nagrody Waterstones Children`s Book. To książka o rodzinie, przyjaźni i wszystkim, co nas łączy. Porusza i zachęca do rozważań nad tym, co jest ważne.

Więcej

24,90 zł

14,93 zł