Jo Nesbø, „Więcej krwi”

17 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Tytuł najnowszej książki autora świetnych, iście skandynawskich powieści kryminalno - sensacyjnych mówi sam za siebie. Dostaniemy jako czytelnicy jeszcze więcej krwi. Jeszcze więcej, bo pewna jej ilość została już dostarczona przy okazji „Krwi na śniegu”, której swoistą kontynuację stanowi powieść „Więcej krwi”. › rozwiń tekst...

Więcej i "Więcej krwi"

23 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 19 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
„Więcej krwi” – ten tytuł brzmi idealnie jako kontynuacja poprzedniej książki pod tytułem „Krew na śniegu”.  Nie mogę się już doczekać, kiedy poznamy szczegóły dalszych losów Jona oraz gangstera, któremu podpadł czyli Rybaka. Wiemy na razie tylko tyle, że akcja będzie rozgrywała się poza Oslo, na dalekiej północy, w specyficznym dla tego regionu Norwegii klimacie. Słońce tam nie zachodzi co może doprowadzić nie przyzwyczajonego człowieka do obłędu. I jak tu uciekać przed ścigającym Cię ze wszystkim sił, krwiożerczym gangsterem o tajemniczej ksywie Rybak. › rozwiń tekst...

Nesbo Jo, „Więcej krwi”

16 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Więcej krwi” to nowa powieść kryminalna Jo Nesbo. Jest kontynuacją poprzedniej książki autora „Krew na śniegu”. Pewnie nie ucieszy to czytelników, którzy wyczekują kolejnej części przygód Harrego Hola z wcześniejszego cyklu. Na razie nie zapowiada się, aby pisarz miał wrócić do tamtej serii. 

Jo Nesbo jest pisarzem, oraz autorem tekstów utworów zespołu Di Derre. Debiutował powieścią pod tytułem, „Człowiek-nietoperz”. Najlepiej znany jest jego cykl powieści o przygodach policjanta Harrego Hola, który rozpoczął po 1997 roku. Poza tym napisał również serie książek dla dzieci, której bohaterem jest Doktor Proktor. Kilka niepołączonych z żadną serią książek oraz zbiór opowiadań. Prawie wszystkie napisane przez niego powieści zostały wydane w Polsce. Za powieść „Człowiek-nietoperz”, w 1998 roku otrzymał Szklany Klucz (nagrodę przyznawaną corocznie najlepszym pisarzom kryminałów z krajów nordyckich) oraz nagrodę literacką Norweskiego Stowarzyszenia Pisarzy Kryminalnych. W 2000 roku doceniono jego powieść „Czerwone Gardło” i otrzymał nagrodę Norweskiego Stowarzyszenia Księgarzy. Otrzymał również wiele innych, pomniejszych nagród literackich.  

› rozwiń tekst...

Poznaj klimat północnej Norwegii dzięki Jo Nesbo

16 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 12 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Więcej krwi” to będzie kryminał w klimacie norweskiej dalekiej północy. Tam dopiero musi być zimno. A tu trzeba jeszcze ukrywać się przed najważniejszym gangsterem Rybakiem z Oslo. Myślę jednak, że czytelnicy na pewno zostaną rozgrzani przez kolejną na pewno bestsellerową książkę Jo Nesbo.

› rozwiń tekst...

Jo Nesbo powraca w najlepszym stylu!

16 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Jo Nesbo powraca w swoim najlepszym stylu. Nie porzuca swoich czytelników, bez kontynuacji rewelacyjnie rozpoczętego kryminału. Bardzo się cieszę, że nie musieliśmy zbyt długo czekać. :Więcej krwi” to na pewno jeszcze więcej emocji.

› rozwiń tekst...

"Więcej krwi" już w tym roku!

17 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 13 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Cieszę się, że kontynuacja wydanej w tym roku książki Jo Nesbo „Krew na śniegu” będzie miała swoją kontynuację w postaci tytułu „Więcej krwi” już w tym roku. Bo który fan kryminałów nie uwielbia książek Jo Nesbo i nerwowo nie wyczekuje wiadomości na temat nowości swojego ulubionego autora. Ja takich nie znam i wątpię, abym kiedykolwiek spotkał kogoś takiego.

› rozwiń tekst...