Druga wojna czeczeńska - okładka


Anna Politkowska

Druga wojna czeczeńska

Tłumaczenie: Irena Lewandowska
Oprawa miękka
Liczba stron: 236
Wydawnictwo: Znak
34,00 23,80

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Anna Politkowska była niezależną rosyjską dziennikarką, reporterką „Nowej Gazety”, autorką kilku książek o współczesnej Rosji. Uważana za specjalistkę od spraw czeczeńskich, wielokrotnie występowała na forum międzynarodowym - m.in. w NATO i ONZ. To jej władze rosyjskie nie wpuściły do Biesłanu, gdy chciała pomóc w negocjacjach z terrorystami.

Druga wojna czeczeńska jest najważniejszym świadectwem wydarzeń w walczącej republice. Anna Politkowska przekonała się naocznie, że w tej wojnie nie ma zwycięzców, a cierpią zwykli ludzie: i Czeczeńcy, i Rosjanie. Korzystają na niej okrutni, skorumpowani wojskowi i czeczeńscy watażkowie, nierzadko wysługujący się rosyjskim władzom. Ważne pytanie: „Komu jest potrzebna ta wojna?”, tylko pozornie pozostaje bez odpowiedzi.

7 października 2006 roku Politkowska została zamordowana w centrum Moskwy, gdy wracała z zakupów.

Recenzje

Do czego zdolny jest człowiek

81 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 70 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
"Druga wojna czeczeńska" Anny Politkowskiej porusza palący, rzadko omawiany w mediach temat tego konfliktu. Są na tym świecie rzeczy, które nie śniły się filozofom. Politkowska pisze o dramatycznych wydarzeniach z perspektywy świadka, jako że sama doświadczyła opisywanych doświadczeń. Wymyślne tortury, skrajny głód, mordowanie cywilów i zmyślne niszczenie ich dobytku, okup za pochowanie zmarłych. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...