Homo deus. Krótka historia jutra - Harari Yuval Noah | okładka
Literatura

Homo deus. Krótka historia jutra Yuval Noah Harari

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-04-18

ISBN: 978-83-080-6495-5

Tytuł oryginalny: Homo Deus: A Brief History of Tomorrow

Liczba stron: 540

Wydawnictwo: Literatura

Format: 152x233mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Michał Romanek

59,90 zł 39,23 zł

Oszczędzasz 20,67 zł
-35 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku.
Tak będzie wyglądała nasza przyszłość!
Yuval Noah Harari w słynnej książce Sapiens. Od zwierząt do bogów, sprzedanej na całym świecie w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy, opisywał ewolucję i historię ludzkości. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w Homo deus… myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że już wkrótce człowiek stanie się równy bogom.
Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach.
Śmierć to tylko problem techniczny.
Światowe korporacje prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Już niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?
Czy ludzkość osiągnie szczęście?
Człowiek to biologiczna maszyna, a skoro tak, można nią sterować. W XXI wieku poczucie szczęścia po prostu będzie można włączyć na żądanie.
Wojna to przeżytek
Już dzisiaj więcej osób umiera w wyniku samobójstw niż w konfliktach zbrojnych. O czym to świadczy?
Nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Jesteśmy na to gotowi? Czy odnajdziemy się w takim świecie?
To rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Styl Harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe.
„The Sunday Times”
Yuval Noah Harari (ur. 1976) – izraelski historyk, profesor na Hebrew University w Jerozolimie. Obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych makrohistoryków i filozofów współczesnych. Autor międzynarodowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. Książka okazała się wielkim sukcesem – ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w 45 krajach. Druga książka Homo deus również okazała się bestsellerem – dotarła do trzeciego miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”, a na brytyjskiej liście „The Sunday Times” przez 8 tygodni gościła na pierwszym miejscu (dzieląc miejsce z pierwszą książką Harariego).
Yuval Noah Harari mieszka pod Jerozolimie wraz ze swoim mężem. Jest weganinem i nie posiada telefonu komórkowego.

Polecane bestsellery

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Audiobook książki

Profil autora w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Homo deus. Krótka historia jutra"

2019-03-01

Bardzo fajna książka, czyta się łatwo i jest niezwykle ciekawa. Może się spodobac wielu osobom, porusza wiele ciekawyh kwestii i czerpie z wielu dziedzin nauki.

Polecam, książka godna uwagi!

Bardzo interesująca

2019-03-01

Yuval Noah Harari to jeden z ciekawszych myślicieli XXI wieku, a przy tym świetny populizator nauki. Jego książka "Homo deus. Krótka historia jutra" stanowi pewnego rodzaju rozwinięcie i kotynuacje książki "Sapiens. Od zwierząt do bogów", która swoją drogą też jest świetna.

W "Homo deus" Harari zastanawia się nad tym jak będzie wyglądał  świat wbliżej nieokreslonej przyszłości, jednak można ten czas liczyć bardziej w dekadach niż w setkach lat. Jego rozważania bazują na domniemaniach i analizach przesłości oraz tym, jak wygląda ówczesny świat, porusza kwestie medycyny, genetyki, ekonomi, ogólnie dla każdego coś miłego. 

Czyta sie to dość przyjemnie i jeżeli tylko ktoś lubi taką tematykę zdecydowanie powinien sięgnąć po "Homo deus". 

 

Jak będzie wyglądać przyszłość?

2019-03-01

Gdy zaczęłam czytać "Homo deus" to co przykuło moją uwaę, to że wiele wątków można znaleźć również w jego wcześniejszej książce, "Sapiens. Od zwierząt do bogów", ale nie ujmuje to wcale wartości nowej książki, może to być szybka powtórka dla czytelników poprzedniej pozycji i zachętan dla pozostałych, aby po "Sapiensa..." również sięgnąć.

Harari analizując historię ludzkości oraz obserwując współczesne zachwania, problemy i kwestie ludzkości stawia dużo pytań i odpowiedzi (to są jedynie jego pzrewidywania, książka jest popularnonaukowa, bazuje na domysłach i analizach) dotyczących przyszłości, jednak nie chodzi o pryszłość za 100 czy 1000 lat, ale o tę bliższą, której możemy być świadkami w najbliżzych dekadach. 

Wiele kwestii, które fascynuja i zastanawiają naukowców jak i zwykłych zjadaczy chleba, jak rozwój edycyny, technologii, ekonomia, humanizm i etyka, one wszytskie są tu poruszone i zostają poddane analizie. Myślę, że dzięki temu ksiazka ma tak wielu odbiorców na całym świecie, autor w bardzo wszechstronny sposób podszedł do kwestii domysłów nad przszłością. 

Każdy kto choć raz zastanawial się nad kształtem świata w przyszłości powinien sięgnąć po tę książkę, to fascynująca lektura dla każdego :) 

Bardzo dobra

2019-03-01

Fascynująca podróż w przyszlość, bliżej nieokreśloną, która wzbudza naszą ciekawość w chyba już każdym aspekcie naszego życia. Mimo że raczej nie jestem fanem książek popularnonaukowych, to ta pozycja wzbudziła moją ciekawość i nie żałuję, że się na nią zdecydowałem.

To zbiór z wielu różnych dziedz naukowych, i to chyba jest mocnym aspektem tej pozycji, może zaciekawić każdego, ekonomistę, inżyniera, socjologa czy przyrodnika. Przy tym wszystkim, jest też napisana w bardzo przystępny sposób, nie trzeba być naukowcem, aby zrozumieć o czym autor pisze. 

Myślę, że dzięki tej książce właśnie zacznę czytać więcej pozycji tego typu, poruszające poważne problemy i zagadnienia, pisane z punktu widzenia wielu nauk. "Homo deus" to genialna książka, polecam wszystkim. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.