Pogromca lwów - okładka


34,99 23,09

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Najlepsza po trylogii „Milenium” seria kryminalna!

Camilla Läckberg w szczytowej formie! Recenzenci i czytelnicy zachwyceni!

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie ani zahamować ani jej wyminąć.

Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku. Wiadomo, że potrąconą dziewczyną jest Victoria, która zaginęła cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej.

Okazuje się, że dziewczyna padła ofiarą okrutnych zabiegów. Co gorsza, nie tylko ona.

W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo. Niestety nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło.

Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości…

Camilla Läckberg to szwedzka pisarka, która zasłynęła na świecie serią powieści kryminalnych. Tworzyć zaczynała już jako dziecko, choć jej kariera poszła w zupełnie innym kierunku.

Gwiazdkowy prezent - kurs pisarski rozbudził w niej na nowo dawne zainteresowania. Ta inspiracja przekształciła się w debiutancką powieść „Księżniczkę lodu", osadzoną w Fjällbace, rodzinnym mieście Lackberg.

Materiały o książce


Pozdrowienia od autorki!


Wywiad z Camillą Läckberg - rozmowy Xięgarni

Zapraszamy na profil autorki na Facebooku

Recenzje

Camila Lackberg, "Pogromca lwów": szwedzki kryminał doskonały

51 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 35 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Kiedy zaczynałem moją przygodę z książkami Camilli Lackberg nie sądziłem, że będzie trwała tak długo. Na początku miałem obawy, że podobnie jak ma to miejsce w większości wypadków, wydawca będzie chciał sprzedać jakąś kopię książek Stiega Larrsona, które maksymalnie mnie wciągnęły. › rozwiń tekst...

Festiwal zbrodni

35 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 22 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Pogromca lwów”, czyli najnowszy, dziewiąty już, tom serii kryminalnej Camilli Läckberg potwierdza świetną formę pisarki. Ponownie mamy do czynienia z wciągającą fabułą, wielopoziomową intrygą oraz głęboką refleksją nad kondycją człowieka i społeczeństwa, w którym żyje.

Powrót do serii po długiej przerwie sprawia, że czujemy się, jakbyśmy spotkali po latach swoich bliskich znajomych. W jakimś sensie para bohaterów – pisarka Erika i policjant Patryk – tymi znajomymi są. W końcu, kto czytał poprzednie książki szwedzkiej autorki, ten trochę się z sympatycznymi bohaterami zżył. Pierwsze strony książki czyta się więc z olbrzymim zaciekawieniem, jakie zdarzenie tym razem zbudzi Fjallbackę z sennego letargu.

Małe wypoczynkowe miasteczko tym razem jest skute lodem i nieprzyjazne. Z okolicznego lasu na drogę wybiega półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Dramatyczne wydarzenia nabierają tempa, gdy lokalny policjant Patrik Hedström  dowiaduje się, że potrącona przez samochód dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Zagadka jej zniknięcia staje się jeszcze bardziej przerażająca, gdy na jaw wychodzi, że dziewczyna poddawana była przed śmiercią wyjątkowo okrutnym zabiegom.

› rozwiń tekst...

Ciesze się, że moje czekanie zostało nagrodzone

55 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 34 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Długo czekałam i nie zawiodłam się. Polecam wszystkim wtajemniczonym jak i tym, którzy jeszcze nie zaczęli swojej przygody z tą serią. Książka jest zdecydowanie warta przeczytania. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...