Kompetencje bez tajemnic Rozwijanie kompetencji to nie czary - Daniel Hunziker | okładka
Dobra Literatura

Kompetencje bez tajemnic Rozwijanie kompetencji to nie czary Daniel Hunziker

Broszurowa ze skrzydełkami

Pierwsze wydanie: 2018-09-19

ISBN: 978-83-658-9742-8

Tytuł oryginalny: Hokuspokus Kompetenz?

Liczba stron: 256

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Guzowska Małgorzata

36,90 zł 23,99 zł

Oszczędzasz 12,91 zł
-35 %
Zamówienie wyślemy 2019-03-25

Opis

Ta książka ma dodać szkołom odwagi, żeby przyjrzały się zmianom, przemyślały je i śmiało przystąpiły do dzieła. Nie chodzi tylko o stworzenie możliwości działania dzieciom i młodzieży, lecz także nauczycielom oraz dyrekcji szkół.

"Dziecko niekoniecznie musi dostawać to, czego chce. Ale w szkole musi bezwzględnie dostać to, czego potrzebuje".

Szkoła powinna zapewnić młodym podopiecznym oparte na zaufaniu relacje z ludźmi, którzy w nich wierzą, wspierającą społeczność oraz wyzwania odpowiadające ich dojrzałości i zainteresowaniom, dzięki którym uczą się samodzielnego myślenia, wymiany poglądów i współdziałania. Uczniowie powinni też mieć możliwość nabywania tych kompetencji, które przygotują ich do dorosłości i życia zawodowego.

Daniel Hunziker w zrozumiały sposób wyjaśnia społeczne, psychorozwojowe i neurobiologiczne aspekty uczenia się zorientowanego na kompetencje. Przedstawia sprawdzony schemat zawierający 64 podstawowe kompetencje dla uczniów wszystkich lat obowiązkowego nauczania.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

bardzo ważny głos w edukacji

2019-01-24 Właśnie wysłuchałam rozmowy z autorem. Natychmiast kupuję! Nigdy za wiele zachęt do wprowadzania zmian w szkolnictwie, które tego, jak wiemy, wymaga. Szwajcarski pedagog w przystępny sposób wyjaśnia, jaka powinna być dzisiaj funkcja szkoły i co jest najważniejsze w edukacji dzieci tego i przyszłych pokoleń. Obowiązkowa pozycja dla pedagogów, studentów i wszystkich świadomie uczestniczących w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Niby treści nie aż tak odkrywcze dla zainteresowanych,( bo już wiemy o np. konieczności uczenia dzieci pracy w zespole czy prawdziwej istocie błędu ), ale tak ważne, że trzeba odświeżać, na nowo się inspirować i przekazywać dalej!!! Atlas kompetencji robi wrażenie! Polecam i życzę sukcesów w pracy pedagogicznej :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.