Skazane Historie prawdziwe - Borowska Katarzyna, Matusiak-Rześniowiecka An | okładka
Wielka Litera

Skazane Historie prawdziwe Katarzyna Borkowska, Anna Matusiak-Rześniowiecka

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-2328-5

Liczba stron: 352

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 25,99 zł

Oszczędzasz 13,91 zł
-35 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka pojawiły się w warszawskim więzieniu, żeby wysłuchać historii osadzonych tam kobiet. Dwanaście dziewczyn z Grochowa, więźniarek, zgodziło się opowiedzieć im swoje historie, bo jak same mówią: „może ich niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może ustrzeże przed błędem, które one popełniły”. Są w różnym wieku, na koncie mają różne paragrafy, przed sobą różne wyroki. Dzieli je bardzo wiele, łączy cela, więzienny korytarz, złamany życiorys, marzenie, żeby zacząć od nowa, jeszcze w życiu trochę pożyć – normalnie.
Marta pobiła na śmierć osiemdziesięcioletnią staruszkę, ale w celi wyplata z czułością bransoletki dla córki. Wandzia urodziła ośmioro dzieci. Jednego synka wciąż usiłuje znaleźć – ponieważ zaginął, uznano, że go zamordowała. Larysa napadła i pobiła, bo była na głodzie. Dagmara „za szybko władowała się w dorosłość”. Danusia to mała dziewczynka w ciele dojrzałej kobiety, bo nigdy nie zaznała czułości ani miłości. Halina znalazła się w więzieniu, bo ktoś wykorzystał jej dobre serce.
Odrzucamy je, bo uważamy się za „lepszą” część społeczeństwa, a zapominamy, że jedna chwila nieuwagi albo zwyczajnego pecha wystarczy, żeby podzielić ich los.
Zbiór rozmów z osadzonymi pokazuje, że człowiek z gruntu nie jest ani dobry, ani zły – to wpływ środowiska, otoczenia, splot wypadków i skomplikowany los popychają go w kierunku złych decyzji. Jest to również wielka lekcja pokory i ludzka próba zdefiniowania sprawiedliwości.

Polecane bestsellery

Instagram

Fanpage

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam!!

2019-03-16 Każdy z nas mógłby znaleźć się na miejscu jednej z dwunastu dziewczyn z Grochowa. Książka porusza. Warto zainwestować i poświęcić czas temu tytułowi.

Skazane. Historie prawdziwe.

2019-03-16 Polecam każdemu kto myśli, że człowiek od człowieka się różni, że ktoś jest gorszy, ktoś lepszy. Niekażdy wiezień to bandyta- każdy zasługuje na drugą szanse!!!! Polecam

Warto :)

2019-03-16 Lubię czytać literaturę, która ma pokrycie w świecie rzeczywistym. Przyznam, że to tytuł, który wyjątkowo mnie poruszył. Historie opowiadane przez te kobiety są przerażające- jak niewielki ruch może sprawić abyśmy podzielili z nimi losy.

Polecam

2019-03-16 Bardzo dobra książka. Napisana w taki sposób, że pobudza do refleksji.

Skazane

2019-03-16 Doskonała historia o wieźniarkach, o których niewiele się mówi. Dwanaście kobiet z Grochowa opowiedziało swoje przerażające przeżycia. Moim zdaniem, książka pokazuje, że nie mamy wpływu na nasze losy- wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie i nagle całe dotychczasowe życie zostaje zruinowane. Serdecznie polecam. Bardzo wartościowa książka.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.