Chłopiec z listy Schindlera. Audiobook - okładka


Leon Leyson

Chłopiec z listy Schindlera. Audiobook

Oprawa: Plastikowe
Liczba stron: 1
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016
24,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Prawdziwa historia chłopca cudem ocalałego z Holocaustu.

Leon Leyson (właśc. Lejb Lejzon) miał tylko dziesięć lat, gdy Niemcy najechały na Polskę i musiał wraz z rodziną przenieść się do krakowskiego getta. Dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu, a także hartowi ducha i sprytowi, udało mu się przetrwać sadystyczne praktyki nazistów, w tym demonicznego Amona Goetha, komendanta obozu koncentracyjnego w podkrakowskim Płaszowie. Jednak w ostatecznym rachunku to wspaniałomyślność i przebiegłość jednego człowieka - Oskara Schindlera - uratowała życie Leona Leysona, i jego rodziny. Schindler wpisał ich na listę pracowników swojej fabryki - lista ta stała się znana na świecie jako "lista Schindlera".

Leon Leyson ukończył Los Angeles City College, California State University i Pepperdine University; przez trzydzieści lat wykładał w Hintington High School w Kalifornii. W uznaniu jego osiągnięć pedagogicznych - i jako świadkowi Holocaustu - Chapman University przyznał mu doktorat honoris causa z nauk humanistycznych. Leon Leyson zmarł w styczniu 2013 roku, pozostawiając żonę Lis, ich dwójkę dzieci i sześcioro wnucząt.

Recenzje

Uratowany przez Oskara Schindlera

11 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 1 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Niedawno w księgarniach znalazła się nowa książka poświęcona wspomnieniom z czasów drugiej wojny światowej. Leon Leryson opublikował swoje wspomnienia w książce „Chłopiec z listy Schindlera". Oskar Schindler był niemieckim przedsiębiorcą, któremu udało się uratować tysiąc dwustu Żydów przed śmiercią w obozie. Autor książki był jednym z tych, którzy dzięki Schindlerowi przetrwali holocaust. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...