Chłopiec z listy Schindlera. Audiobook - Leon Leyson | okładka
Prószyński i S-ka

Chłopiec z listy Schindlera. Audiobook Leon Leyson

Oprawa: Plastikowe

Pierwsze wydanie: 2016-07-22

ISBN: 9788380696259

Liczba stron: 1

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Format: 140x120

Cena katalogowa: 24,90 zł

Data wydania: 2016

24,90 zł


Opis

Prawdziwa historia chłopca cudem ocalałego z Holocaustu.

Leon Leyson (właśc. Lejb Lejzon) miał tylko dziesięć lat, gdy Niemcy najechały na Polskę i musiał wraz z rodziną przenieść się do krakowskiego getta. Dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu, a także hartowi ducha i sprytowi, udało mu się przetrwać sadystyczne praktyki nazistów, w tym demonicznego Amona Goetha, komendanta obozu koncentracyjnego w podkrakowskim Płaszowie. Jednak w ostatecznym rachunku to wspaniałomyślność i przebiegłość jednego człowieka - Oskara Schindlera - uratowała życie Leona Leysona, i jego rodziny. Schindler wpisał ich na listę pracowników swojej fabryki - lista ta stała się znana na świecie jako "lista Schindlera".

Leon Leyson ukończył Los Angeles City College, California State University i Pepperdine University; przez trzydzieści lat wykładał w Hintington High School w Kalifornii. W uznaniu jego osiągnięć pedagogicznych - i jako świadkowi Holocaustu - Chapman University przyznał mu doktorat honoris causa z nauk humanistycznych. Leon Leyson zmarł w styczniu 2013 roku, pozostawiając żonę Lis, ich dwójkę dzieci i sześcioro wnucząt.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Uratowany przez Oskara Schindlera

2016-07-29 Niedawno w księgarniach znalazła się nowa książka poświęcona wspomnieniom z czasów drugiej wojny światowej. Leon Leryson opublikował swoje wspomnienia w książce „Chłopiec z listy Schindlera". Oskar Schindler był niemieckim przedsiębiorcą, któremu udało się uratować tysiąc dwustu Żydów przed śmiercią w obozie. Autor książki był jednym z tych, którzy dzięki Schindlerowi przetrwali holocaust.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.