Carol - Patricia Highsmith | okładka
Noir Sur Blanc

Carol Patricia Highsmith

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-08-25

ISBN: 978-83-739-2599-1

Tytuł oryginalny: Carol

Liczba stron: 314

Wydawnictwo: Noir Sur Blanc

Format: 145x235mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Obłucki

Rok wydania: 2016

29,00 zł 20,94 zł


Opis

Nowy Jork, lata 50. dwudziestego wieku. Dziewiętnastoletnia Therese, początkująca scenografka, zatrudnia się w wielkim domu towarowym. W przedświątecznym zgiełku spotyka piękną, starszą od niej kobietę. Nawiązują znajomość. Młodziutka bohaterka jest urzeczona elegancką, bogatą i fascynującą Carol. Z czasem więź między nimi staje się coraz mocniejsza, a Therese stopniowo odkrywa, że tym, co je łączy, jest miłość - nie tylko duchowa, ale i fizyczna. Wahania bohaterki, czy może i powinna zerwać z dotychczasowym życiem, a także rozterki Carol, która ma męża i dziecko, przedstawione są bardzo prawdziwie i z rzadką otwartością.

Powieść sama autorka uważała w owych czasach za skandalizującą, dlatego opublikowała ją pod pseudonimem i dopiero w latach 80. przyznała się do jej autorstwa.

Na podstawie „Carol” powstał film z wybitnym kreacjami Cate Blanchett i Rooney Mary, który w 2016 roku otrzymał 6 nominacji do Oscara.

Polecane książki z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Trudna miłość w latach pięćdziesiątych

2016-08-24 Mary Patricia Highsmith to jedna ze słynnych, amerykańskich pisarek powieści, kryminałów oraz thrillerów psychologicznych. Pisarka zmarła w 1995 roku, ale to nie sprawiło, że pozostała po niej proza przestała być popularna. Sądzę, że wielu czytelników oraz miłośników starego kina zna najsłynniejszą powieść pisarki. Jest nią oczywiście książka „Nieznajomi z pociągu", która została zekranizowana przez Alfreda Hitchcocka. Druga najsłynniejszą powieścią jest „Utalentowany pan Ripley". Ta książka również została zekranizowana. Nie wszystkie powieści pisarki zostały przetłumaczone na język polski, ale czytelnicy mogą wybiera z pokaźnego zbioru.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.