Benny i Omar - okładka


Eoin Colfer

Benny i Omar

Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska
Oprawa miękka
Liczba stron: 270
Wydawnictwo: W.A.B.
34,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Eoin Colfer, autor m.in. bestsellerowego cyklu powieści o Artemisie Fowl – bohaterze nieco baśniowym, tym razem pisze o całkiem realnych postaciach w powieści Benny i Omar.

Benny Shaw jest nieco niechlujnym irlandzkim dwunastolatkiem, wielkim miłośnikiem hokeja na trawie, nad życie wielbiącym lokalną drużynę z Wexford. Jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, kiedy wraz z rodziną przeprowadza się do Afryki. Zdruzgotany odkrywa, że w Tunezji nikt nie ma pojęcia o jego ukochanym sporcie. Co gorsza, w szkole uczy para zdziecinniałych hippisów, nowi koledzy najwyraźniej uwielbiają wkuwanie i nikogo nie śmieszy jego sarkastyczny humor. Na szczęście Benny poznaje Omara – Tunezyjczyka, który będąc sierotą, utrzymuje się wyłącznie dzięki własnemu sprytowi. Angielski, którym się posługuje, to zlepek reklamowych sloganów, tytułów piosenek i zwrotów z amerykańskich seriali. To jednak wystarcza, by między chłopcami narodziła się przyjaźń. Niestety, już wkrótce zostanie ona wystawiona na próbę, gdy bohaterowie wpadną w tarapaty...

Benny i Omar to pełna wartkiej akcji, niezwykle śmieszna opowieść o dwóch różnych kulturach. Historia ukazuje jak wiele, pomimo barier językowych i kulturowych, można się od siebie nawzajem nauczyć i... świetnie się przy tym bawić. Powieść, wydana w Irlandii w 1998 roku, natychmiast znalazła się na liście bestsellerów. Została przetłumaczona m.in. na język niemiecki, duński, francuski, włoski i hiszpański i obecnie, wreszcie, trafia do rąk polskiego czytelnika!

Przezabawna książka – trudno nie trafić na stronę, która nie wywoływałaby głośnego śmiechu.
„The Irish Times”

Colfer z lekkością łączy elementy przygody z chwilami wzruszenia i subtelnymi aluzjami społecznymi, a jego wyczucie komizmu jest na najwyższym poziomie.
„Publishers Weekly”

Cudowna, niezwykle zabawna książka.
Robert Dunbar, „The Gay Byrne Show”

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...