Moralny nieład - okładka


Margaret Atwood

Moralny nieład

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz
Oprawa miękka
Liczba stron: 232
27,00 18,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Moralny nieład to przewrotna autobiografia Margaret Atwood, rozpisana na jedenaście opowiadań.
Nell, bohaterka wszystkich historii, codziennie roztrząsa banalne na pozór kwestie, które tak naprawdę dotykają istoty człowieczeństwa. Zastanawia się nad swoją tożsamością, nad tym, jak codzienne wybory kształtują jej osobowość i zmieniają bieg jej świata. Opowiada o relacjach z rodziną, z ukochanym mężczyzną i jego byłą żoną, ludziach, których poznała, i przeczytanych książkach, próbując określić siebie i swoje miejsce w świecie.
Każde z opowiadań pokazuje inną scenę z życia Nell: starszej kobiety u boku męża, dojrzewającego dziecka, niepewnej swojej sytuacji kochanki, zakochanej dziewczyny. Niechronologicznie ułożone historie obejmują ponad pół wieku: od lat 30. ubiegłego stulecia do chwili obecnej, i niemal cały krajobraz Kanady: wielkie miasta i ich przedmieścia, wiejskie gospodarstwa czy lasy na północy kraju. „Jej historie mogą być powściągliwe w słowach, pełne ozdobników, surowe, brutalne lub pełne przebaczenia - są dokładnie takie, jakich chce autorka. To opowiadania pisane w najlepszym momencie życia”.
„Times Literary Supplement”  

Recenzje

Lęki współczesnej kobiety

128 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 66 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Zwabieni tytułem i okładką książki Margaret Atwood możemy mieć mylne wyobrażenie co do jej treści. Szukając niemoralnych historii o upadłych kobietach, natrafimy na zbiór luźno połączonych nowel, które opowiadają o życiu kobiety będącej odzwierciedleniem lęków i wątpliwości współczesnych kobiet. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...