Sarmacja. Obalanie mitów - Jacek Kowalski | okładka
Fronda

Sarmacja. Obalanie mitów Jacek Kowalski

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-09-26

ISBN: 978-83-935-8477-2

Liczba stron: 354

Wydawnictwo: Fronda

Format: 16.5x23.5

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

39,90 zł 25,99 zł


Opis

Czasy sarmackie – Złota Wolność czy anarchia, która rozsadziła Rzeczpospolitą od środka? Kołtuneria mimo podgolonych łbów, czy złoty wiek kultury polskiej? W dodatku – podobno w katolickiej Sarmacji nietolerancja panowała, zaś polskie Kresy były krwawą kolonią, na której Rusini eksploatowani byli jak Murzyni…

Czym była Sarmacja? Cóż to za zjawisko wokół którego nagromadziło się tak wiele mitów i przekłamań a tylu z nas sądzi, że o sarmacji wypada mówić wyłącznie negatywnie – na wszelki wypadek nie weryfikując faktów?

Jacek Kowalski – historyk sztuki, wykładowca akademicki, poeta i pieśniarz, w brawurowo opowiedzianych gawędach odczarowuje czarną legendę sarmacji, odrapując historyczną prawdę z zabobonów, które się do niej przylepiły. Autor zabiera nas w podróż w zapuszczone rejony naszej historii, ukazując unikatowość kultury sarmackiej, jej bogactwo i rozmach. Ogromna erudycja autora, ciepły humor i prowokacyjne tezy, które stawia oprowadzając nas po zapomnianych zakamarkach ojczystych dziejów, dają gwarancję, że książka będzie dla Czytelnika nie tylko kopalnią wiedzy ale i intelektualną ucztą, po której z dumą będziemy myśleć o naszych przodkach.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sarmata, sarmatyzm, sarmacja?

2016-10-11 Ostatnio w moje ręce trafiła kolejna książka historyczna, opowiadająca o dawnych dziejach Polski, choć tytuł jest mylący. Jednak po kolei. Chodzi o dzieło Jacka Kowalskiego, zatytułowane „Sarmacja. Obalanie mitów" z dopiskiem „Podręcznik bojowy".
44 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 30 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.