Ostatni dzień Hitlera - okładka


Emma Craigie, Jonathan Mayo

Ostatni dzień Hitlera

Oprawa twarda
Liczba stron: 376
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2016
45,00 29,25

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Historia poniedziałku 30 kwietnia – dniu, w którym Hitler popełnił samobójstwo, a także o wydarzeniach dnia poprzedniego.

Wieczorem 28 kwietnia 1945 roku Adolf Hitler zaczął porządkować swoje sprawy osobiste. Polecił Josephowi Goebbelsowi znaleźć urzędnika z uprawnieniami do udzielenia ślubu cywilnego i zdobyć dwie obrączki. Poprosił również swoją sekretarkę Traudl Junge, żeby pomogła mu spisać testament. Przygotowywał się do śmierci.
Książka opowiada o poniedziałku 30 kwietnia – dniu, w którym Hitler popełnił samobójstwo, a także o wydarzeniach dnia poprzedniego. Autorzy korzystali ze wspomnień naocznych świadków, skrupulatnie analizowali relacje i konfrontowali rozbieżności, by jak najdokładniej odtworzyć ostatnie kilkadziesiąt godzin życia Führera. W ten sposób powstał niezwykle rzetelny i drobiazgowy obraz tragicznego końca przywódcy Trzeciej Rzeszy.
Jonathan Mayo – dziennikarz BBC, wielokrotnie nagradzany autor programów dokumentalnych oraz książek historycznych.
Emma Craigie – brytyjska pisarka, autorka kilku powieści.

Recenzje

Jak wyglądały ostatnie chwile Adolfa Hitlera?

19 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 11 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Druga wojna światowa zakończyła się kilkadziesiąt lat temu, jednak wciąż pozostaje na ustach wielu historyków, psychologów i socjologów na całym świecie. Była to jedna z najgorszych, najstraszniejszych wojen, która nawiedziła Europę i inne kraje świata. Pomimo lat badań nad tym smutnym wydarzeniem, wciąż pozostaje wiele nierozwiązanych kwestii, tajemnic, zaginionych osób, spraw majątkowych i tak dalej. Zapewne jeszcze wiele lat zajmie rozwiązanie choć niektórych z tych kwestii, a wiele nigdy nie zostanie zakończonych.

 

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...