Jane Austen. Dzieła zebrane - Jane Austen | okładka
Świat Książki

Jane Austen. Dzieła zebrane Jane Austen

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2016-12-21

ISBN: 978-83-803-1643-0

Liczba stron: 1296

Wydawnictwo: Świat Książki

Format: 165x245mm

Cena katalogowa: 79,90 zł

Rok wydania: 2016

79,90 zł 55,57 zł


Opis

Na tom Dzieł zebranych Jane Austen składają się powieści:
Duma i uprzedzenie,
Rozważna i romantyczna,
Opactwo Northanger,
Perswazje,
Mansfield Park,
Emma
.

Jane Austen (1775–1817) – autorka powieści poświęconych życiu codziennemu angielskiej prowincji XIX wieku. Celne obserwacje ówczesnego społeczeństwa i wnikliwe portrety psychologiczne kobiet sprawiają, że twórczość Austen do dziś cieszy się ogromną popularnością i jest chętnie filmowana.

Literatura dla kobiet z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jane Austen i jej największe dzieła

2016-12-19 Jane Austen była angielską pisarką, której dzieła zostały zaliczone do klasyki literatury światowej. Sadzę, że każdy jest w stanie wymienić choć jedno jej dzieło. Jane Austen zmarła w 1817 roku, pozostawiając po sobie kilkanaście powieści skończonych oraz dwa niedokończone dzieła. Wszystkie jej powieści trafiły na ekrany kin albo zostały zekranizowane jako seriale. W tym gronie oczywiście góruje „Duma i uprzedzenie", które doczekało kilkunastu ekranizacji. Poza tym powstały również dwa filmy biograficzne o życiu pisarki.

Jak o kobietach, to do Austen

2016-10-24 Jane Austen jest jedną z najlepiej rozpoznawanych angielskich pisarek. Co ciekawe, ogromną sławę zyskała już za życia. Nie było to popularne, bowiem wielu pisarzy dopiero po śmierci doczekało się należnego szacunku lub sławy. Znakiem charakterystycznym Austen jest opisywanie życia angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku. Pisarka obserwowała wszelakie wydarzenia i problemy społeczne niezwykle wnikliwie, choć sama wiodła raczej odosobnione życie na prowincji. Jej ulubionym tematem było zamążpójście, choć sama nigdy za mąż nie wyszła.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.