Humans of New York. Ludzie Nowego Jorku - okładka


Brandon Stanton

Humans of New York. Ludzie Nowego Jorku

Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Sine Qua Non
59,00 38,51

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Uchwycone na fotografiach szalone tętno Nowego Jorku
Tysiące ludzi, tysiące twarzy, tysiące małych wielkich historii. Za każdym razem, gdy Brandon Stanton zwalnia migawkę swojego aparatu, Nowy Jork zatrzymuje się na ułamek sekundy. Liczy się tylko człowiek i jego opowieść.
Stanton, uzbrojony w aparat, przez trzy lata pokonywał pieszo całe kilometry z zamiarem uwiecznienia niebanalnych nowojorczyków. Wkrótce założył profil na Face­booku, który nazwał Humans of New York. Zamieszcza tam nie tylko zdjęcia, ale też cytaty i anegdoty. Dziś śledzi go ponad 15 milionów użytkowników.
400 kapitalnych kolorowych fotografii. Fascynujące doświadczenie różnorodności, piękna, marzeń i niepokoju. Ta zaskakująca, poruszająca, skrząca kolorami książka jest swoistą celebracją indywidualizmu, a także nakreślonym z niebywałym rozmachem portretem Nowego Jorku. Jedyny w swoim rodzaju hołd złożony miastu, które nigdy nie śpi, oraz jego mieszkańcom.
***
To nie jest typowy album z portretami mieszkańców Nowego Jorku. Jego niezwykłość bierze się oczywiście z ciekawskiego spojrzenia fotografa, ale i z jego krótkich komentarzy do zdjęć: opisu sytuacji, w jakich były robione, wypowiedzi ich bohaterów lub ich historii. To, co w tej książce dzieje się między słowem a obrazem, jest po prostu zachwycające. Nie tylko dla wielbicieli Nowego Jorku.
- MICHAŁ RUSINEK
Nowy Jork to przede wszystkim jego mieszkańcy. Sam niedawno miałem okazję się o tym przekonać. To osiem milionów niezwykłych historii. Dzięki tej książce możemy poznać przynajmniej część z nich.
- MACIEJ ZIELIŃSKI, redaktor naczelny Digital Camera

Recenzje

Obraz współczesnego Nowego Jorku na fotografiach

18 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 7 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Brandon Stanton to amerykański pisarz, bloger oraz fotograf. Zyskał sławę dzięki swojemu projektowi, nazwanemu „Humans of New York". Założył stronę internetową, funpage na facebooku i w innych mediach społecznościowych. Zdobył dziesiątki milionów fanów na całym świecie. A niedawno w Polsce ukazał się również album fotograficzny, w którym zaprezentowane zostały najlepsze zdjęcia fotografa. Książka nosi tytuł „Humans of New York. Ludzie Nowego Jorku. Historie". › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...