Ku jedności świata - okładka


Ku jedności świata

Oprawa miękka
Liczba stron: 572
Wydawnictwo: Znak
39,00 27,30

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Ku jedności świata to wybór kilkudziesięciu najważniejszych artykułów, jakie ukazały się w miesięczniku „Znak” od początku jego istnienia, czyli od roku 1946. Obok programowych tekstów założycieli „Znaku” - Hanny Malewskiej, Stanisława Stommy, Jerzego Turowicza czy Stefana Swieżawskiego - w tomie zamieszczono artykuły m.in. Karola Wojtyły, Józefa Tischnera, Jana Józefa Szczepańskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego i Ryszarda Kapuścińskiego.

Artykuły zostały uporządkowane chronologicznie. Lekturę książki rozpoczynamy od pierwszych lat istnienia pisma, gdy tworzący je autorzy pozostawali jeszcze pod głębokim wrażeniem dopiero co przeżytej tragedii II wojny światowej. Kolejny etap wiedzie przez teksty miesięcznika redagowane kolejno przez Jacka Woźniakowskiego, Stanisława Stommę i Hannę Malewską, a następnie Bohdana Cywińskiego, Stefana Wilkanowicza i Jarosława Gowina - teksty dotykające spraw z pozoru dalekich, w których jednak niezwykle szybko odkrywa się samego siebie i które po latach okazują się nadal zdumiewająco aktualne.

Trudno o bogatszą lekcję historii. Książka Ku jedności świata niech będzie częścią długu spłacanego tym, którzy zbudowali i przez sześćdziesiąt lat potrafili utrzymać na najwyższym poziomie miesięcznik „Znak” - jedyny w swoim rodzaju przewodnik po problemach polskiej nauki, kultury i polskiego Kościoła drugiej połowy XX wieku.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...