Ludzie na walizkach - Szymon Hołownia  | okładka
Znak

Ludzie na walizkach Szymon Hołownia

Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-10-09

ISBN: 978-83-240-1047-9

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Liczba stron: 152

Wydawnictwo: Znak

Format: S6 124x195

Cena katalogowa: 29,00 zł

Zajrzyj do środka

29,00 zł 14,50 zł

Oszczędzasz 14,50 zł
-50 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Jaki sens ma cierpienie? Jak nie poddać się zwątpieniu?

Ludzie na walizkach to zbiór rozmów Szymona Hołowni z osobami, które choroba, nieszczęśliwy wypadek albo zły los doprowadziły na granicę życia i śmierci. Czy stamtąd widać więcej? Jaki sens ma cierpienie? Jak nie poddać się zwątpieniu? Co o życiu mogą nam powiedzieć ci, którzy na własnej skórze przekonali się, jak bardzo jest ono kruche?

Wśród bohaterów książki znaleźli się nie tylko pacjenci i ludzie chorzy, ale również ich najbliżsi oraz lekarze - z ludzkim bólem zmagający się na co dzień w życiu zawodowym. O dramatycznych wyborach, z jakimi przyszło im się zmierzyć, rozmówcy Hołowni opowiadają jednak bez ckliwości, za to z ogromnym dystansem i mądrością.

Polecane bestsellery

fragment rozmowy z Kazimierzem Szałatą pt. Pamięta pan Hioba?

Z cierpiącymi trzeba rozmawiać językiem znanym tylko tym, którzy przeszli przez cierpienie. Wie pan, kiedy umarła moja córka, a moja żona leżała w szpitalu, miałem wokół siebie wielu pocieszaczy, tłumaczy, mędrców przekonanych, że skoro wpiszą cierpienie w jakiś łańcuch przyczyn i skutków, przestanie być ono groźne, że jeśli coś zrozumiem - przestanę czuć ból. To bzdury. Najwięcej zrobili dla mnie ci, którzy nic nie mówili, po prostu przyszli i siedzieli. To ja robiłem im herbatę, pytałem, czy czegoś im nie trzeba. Wbrew dzwoniącym do mnie wtedy psychologom, którzy proponowali, że wyprowadzą mnie z poczucia żałoby, cierpienie ma i musi mieć swoje miejsce w naszym życiu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mądrość, smutek i... nadzieja

2014-07-25 Szymon Hołownia jest znanym prezenterem i publicystą. Jest uznawany przez niektórych ludzi za teologa - przede wszystkim dzięki książkom, które i ja postanowiłam poznać. Lekturę jego twórczości zaczęłam od jednej z najtrudniejszej książek jego autorstwa. „Ludzie na walizkach" to bardzo mądra książka, ale przy tym bardzo smutna.
71 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 49 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze

2012-10-01 Książka ta zawiera wywiady z osobami, które przeżyły ciężkie chwilę i wyszły z nich zwycięsko. Niektóre osoby heroicznie zmagają się ze swoimi chorobami, słabościami. Opowieści te zrobiły na mnie wrażenie smutnych, a jednocześnie optymistycznych. Dały nadzieję, że jest Ktoś, kto nad nami czuwa. Daje nam oparcie i dopuszcza tyle cierpienia, ile możemy znieść. Moglibyśmy zadać sobie pytanie: kto to jest ten „Ktoś". Odpowiedzi byłyby pewnie różne. Jedni powiedzieliby Pan Bóg, Opatrzność. Drudzy - los.
155 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 83 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Historie, które niosą nadzieję

2012-04-12 Szymon Hołownia jest dość popularny ostatnimi czasy. Jednak nieistotne, czy się go "kocha" czy "nienawidzi". To nie jest książka napisana przez niego, a właściwie nie tylko przez niego. Bo czy autorem jest ktoś kto zadaje pytanie? Dla mnie autorem tej książki są historie.
210 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 110 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.