Życie Pi  - Yann Martel  | okładka
Albatros

Życie Pi Yann Martel

Oprawa twarda

Wydanie: drugie ilustrowane

Pierwsze wydanie: 2003-08-11

ISBN: 978-83-240-1054-7

Ilustracje: Joanna Rusinek

Tytuł oryginalny: Life of Pi

Liczba stron: 376

Wydawnictwo: Albatros

Format: 144x205

Cena katalogowa: 45,00 zł

Inne wydania

Oprawa miękka

więcej

45,00 zł 31,50 zł


Opis

Międzynarodowy bestseller, laureat Nagrody Bookera 2002. Nie przegap! Ponad 1000000 sprzedanych egzemplarzy!

Szesnastoletni Hindus Piscine Molitor Patel, znany jako Pi, syn właściciela zoo, z własnego wyboru wyznawca trzech religii (hinduizmu, chrześcijaństwa i islamu), dryfuje jako rozbitek w szalupie ratunkowej po oceanie. Za towarzyszy podróży ma jedynie ocalałe z katastrofy morskiej zwierzęta: zebrę ze złamaną nogą, orangutana, hienę i potężnego tygrysa bengalskiego, nazwanego Richardem Parkerem. W prawdziwym życiu, na dodatek w sytuacji bez wyjścia, pokojowa koegzystencja całej piątki nie byłaby możliwa. W zwariowanej baśni Martela wszystko może się wydarzyć: ktoś zostanie zjedzony, ktoś inny przetrwa 227 dni na morzu – dzięki własnej pomysłowości, silnej woli przetrwania, przyjaźni i

wierze w Boga. Jest jeszcze druga wersja historii Patela – bardziej prawdopodobna i bardziej przerażająca. Na potwierdzenie żadnej z tych opowieści nie ma jednak dowodów...

Polecane książki z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzi, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Walcząc o życie

2012-08-14 Pi Patel mieszka wraz z rodziną w zoo prowadzonym przez jego ojca. Oprócz obserwacji świata zwierząt, spędza czas na modlitwie i zagłębianiu swej wiary. Tym, co czyni chłopca niezwykłym, jest fakt, że jest on wyznawcą aż trzech religii. Jak sam mówi, z każdej z nich bierze to, co najpiękniejsze. Tak więc jest jednocześnie hindusem, muzułmaninem i chrześcijaninem.
136 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 79 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Żyć, wierzyć w życie, kochać życie

2011-02-01 Na okładce tej książki widzimy ocean pełen rekinów, żółwi wodnych, koryfen, latających ryb i mnóstwa innych stworzeń. Jest to więc obszar rozległy, niebezpieczny, ale także bogaty i piękny. Na nim, swobodnie unosi się biała szalupa ratunkowa, której pasażerami są: leżący w pozycji embrionalnej człowiek i rozłożony wygodnie, zajmujący zdecydowanie więcej miejsca tygrys.
117 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 68 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Do czego zdolny jest człowiek?

2010-07-02 Życie Pi jest książką, którą koniecznie chciałam, którą wręcz musiałam przeczytać. Naczytałam się na jej temat tyle, że myślę, że na podstawie samych recenzji mogłabym z wielką dokładnością przedstawić fabułę. Jednak fabuła i recenzje to jedno, a książka i emocje, jakie udało jej się we mnie wywołać, to już coś zupełnie innego. Bo takiego zakończenia i pytań, jakie ono we mnie pozostawiło, na pewno się nie spodziewałam.
121 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 59 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.