Tektonika uczuć - Eric-Emmanuel Schmitt  | okładka
Znak

Tektonika uczuć Eric-Emmanuel Schmitt

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2008-09-26

ISBN: 978-83-240-1034-9

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: „La tectonique des sentiments”

Liczba stron: 100

Wydawnictwo: Znak

Format: S6 124x195

Cena katalogowa: 25,00 zł

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

25,00 zł 16,99 zł


Opis

Literacka perełka autora "Małych zbrodni małżeńskich"

Błyskotliwa wiwisekcja ludzkich dusz.Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą?

Błyskotliwy dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji
i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski.

Bo miłość to nieustająca gra.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zrozumieć kobietę

2013-09-16 Kobiety uwielbiają wszystko analizować. Poddawać szczegółowym oględzinom. Przypominać -mogłoby się wydawać - nieistotne fakty. Roztrząsać. Gdybać. Rozmyślać. Czasami tylko to szczególne zamiłowanie może przynieść opłakane skutki... Jakie? To już przedstawia w swojej książce zatytułowanej „Tektonika uczuć" Eric-Emmanuel Schmitt.
106 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 73 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Trzęsienia, fale i wybuchy

2011-07-28 Początkowo historia zdawałaby się idealna - Paryż, On i Ona. Miasto, które wysłuchało już wielu wyznań miłości, przesiąknięte na wskroś uczuciem, wręcz stwarzające atmosferę do kochania. On szczerze oddany swojej kobiecie. Mimo wielu niepowodzeń, wręcz natarczywie, pragnął z nią związku, a przede wszystkim szaleńczo zakochany i zdolny do wielu poświęceń w imię miłości. I Ona... zmienna i kapryśna, a do tego manipulantka. Kobieta, której wady wysuwają się na pierwszy plan, przyćmiewając światło zalet. Obojętna i niedostępna przynajmniej w początkach obcowania z Nim, jednak głęboko pragnąca uczucia. Jak każda kobieta chcąca być kochaną.
151 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 79 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Gdy życie wywraca się do góry nogami

2011-03-09 Erica-Emmanuela Schmitta nie znam praktycznie w ogóle. Gdzieś tam kiedyś... bardzo dawno temu, przeczytałam Oskara i panią Różę, ale to wszystko. Przyznać muszę, iż świadomie odmawiałam sobie przeczytania czegokolwiek, co wyszło spod pióra tego pana. Dlaczego? Nie wiem. Tak jakoś wyszło, po prostu. Któregoś jednak dnia, skuszona wieloma pozytywnymi blogowymi recenzjami, postanowiłam dać szansę temu pisarzowi i... sięgnęłam po "Tektonikę uczuć".
162 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 97 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.