Opowieści z powielacza - Dorota Zańko  | okładka
Znak

Opowieści z powielacza Dorota Zańko

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2008-11-28

ISBN: 978-83-240-1066-0

Opracowanie graficzne: Jakub de Barbaro

Liczba stron: 264

Wydawnictwo: Znak

Format: 124x195

Cena katalogowa: 29,00 zł

29,00 zł 19,72 zł


Opis

Grudzień 1981 roku w Krakowie. Czas godziny policyjnej, represji politycznych, propagandy i kolejek przed pustymi sklepami. Czas działania podziemnych organizacji, drukowania ulotek i nielegalnych gazet. Andrzej, Romek, Rafał, Tomek, Agata, Ania, Mateusz, Mania to młodzi ludzie, studenci, uczniowie, których połączyła chęć walki z systemem. Każde z nich stara się pogodzić nielegalną działalność z codziennością, odpowiadając na jedno z najważniejszych pytań: o cenę życia i wartości. Niektóre z tych odpowiedzi doprowadzą do tragedii, inne pozwolą im przetrwać albo zachować szacunek do samych siebie.
Opowieści z powielacza Doroty Zańko to głęboko poruszająca historia o stanie wojennym, codziennej rzeczywistości ówczesnego Krakowa i jego mieszkańców. Jednak przede wszystkim jest to powieść o wartościach i ideałach. O tym, jaka jest cena szczęścia w świecie, który wymaga od człowieka przewartościowania całego życia. O wyborach, postawach i bolesnym dojrzewaniu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kronika trudnych dni

2009-01-16 Dostałam „Opowieści z powielacza" od koleżanki, która otrzymała je w prezencie od ojca, Chciał jej uświadomić prawdę ludzkich wyborów w okresie stanu wojennego, grudnia 1981 roku. Podeszła do mnie i konfidencjonalnie powiedziała, że „muszę ją przeczytać". Trochę się opierałam, bo aktualnie „jestem" w trochę innym nurcie, ale co tam. Przeczytałam ją w jeden dzień, do tego zimowy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.