Rozmowy z katem - Kazimierz Moczarski  | okładka
Znak

Rozmowy z katem Kazimierz Moczarski

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2004-10-12

ISBN: 978-83-240-1104-9

Liczba stron: 376

Wydawnictwo: Znak

Format: 150x220

Cena katalogowa: 39,00 zł

39,00 zł 26,52 zł


Opis

Nowe wydanie klasycznej książki Kazimierza Moczarskiego

Przez dziewięć miesięcy 1949 roku w jednej celi więziennej przebywali wspólnie: Kazimierz Moczarski, bohater Armii Krajowej, i generał SS Jürgen Stroop, kat warszawskiego getta. Stalinowska brutalność i brak skrupułów postawiły między nimi znak równości.

Moczarski, rozmawiając ze Stroopem systematycznie przez kilka miesięcy, zdołał stworzyć jedyny w swoim rodzaju portret „osobowości totalitarnej”, a zapamiętując wypowiedzi współwięźnia, zachował zgromadzony materiał do późniejszej publikacji. Stworzony w ten sposób wizerunek „kata” zapada w pamięć bodaj równie mocno jak okoliczności, w których powstawał.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Refleksja bez nienawiści

2009-06-03 Autor „Rozmów z katem", prawnik i dziennikarz, podczas wojny żołnierz AK i uczestnik powstania warszawskiego, został w 1945r. aresztowany i skazany na 10 lat więzienia. W czasie gdy proces przeciwko Moczarskiemu został wznowiony, bo zarzucono mu współpracę z gestapo i zdradę narodu polskiego, jedną z form tortur było zamknięcie go w jednej celi ze zbrodniarzem hitlerowskim, Jürgenem Stroopem. Z więzienia wyszedł w 1956r., został zrehabilitowany.
159 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 88 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Paradoks życia

2009-02-19 Wznowienie słynnej i uznanej książki Kazimierza Moczarskiego, która odsłoniła ludziom niezwykle ważną sylwetkę niemieckiego generała SS Jurgena Stroopa. Ważną, ponieważ to właśnie on był odpowiedzialny za likwidację getta warszawskiego w 1943r. i śmierć setek tysięcy Żydów.
152 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 90 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.