Lew świętego Hieronima i inne opowiadania - okładka


Justyna Kiliańczyk-Zięba

Lew świętego Hieronima i inne opowiadania

Oprawa twarda
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Znak
28,90 20,23

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

W jaki sposób święty Hieronim oswoił dzikiego lwa? Jak pies uratował świętego Rocha przed śmiercią? Jakimi słowami święty Franciszek rozmawiał z wilkiem?
Zbiór opowiadań Justyny Kiliańczyk-Zięby, autorki m.in. Za rękę z Papieżem, przybliża bardziej i mniej znane opowieści o świętych i zwierzętach, o poświęceniu, miłości i dobroci. A bajkowe kolorowe ilustracje Marii Gromek pięknie uzupełniają opowiadane historie i sprawiają, że po tę mądrą książkę chętnie sięgnie każde dziecko.

Recenzje

O miłości, dobroci i poświęceniu

101 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 53 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Święty Marcin żył i mieszkał w dalekiej Limie (Peru). Ludzie wciąż go o coś prosili - a to o lekarstwo na chorobę, a to o kawałek chleba, gdy głód za bardzo im doskwierał. Brat nikomu nie odmawiał. Biedni i ubodzy wiedzieli, że dominikanin, w razie potrzeby, udzieli im nawet schronienia za klasztorną furtą. Co więcej, św. Marcin dostrzegał Boga nie tylko w człowieku, ale i w każdej żywej istocie. Kiedy jakiemuś zwierzątku działa się krzywda, nie przechodził obojętnie - ot, choćby kaczuszkę ze złamanym skrzydłem zawsze brał... pod swoje skrzydło! › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...