Lew świętego Hieronima i inne opowiadania - Justyna Kiliańczyk-Zięba  | okładka
Znak

Lew świętego Hieronima i inne opowiadania Justyna Kiliańczyk-Zięba

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-03-16

ISBN: 978-83-240-1150-6

Opracowanie graficzne: Maria Gromek

Liczba stron: 96

Wydawnictwo: Znak

Format: 220x240

Cena katalogowa: 28,90 zł

28,90 zł 19,65 zł


Opis

W jaki sposób święty Hieronim oswoił dzikiego lwa? Jak pies uratował świętego Rocha przed śmiercią? Jakimi słowami święty Franciszek rozmawiał z wilkiem?
Zbiór opowiadań Justyny Kiliańczyk-Zięby, autorki m.in. Za rękę z Papieżem, przybliża bardziej i mniej znane opowieści o świętych i zwierzętach, o poświęceniu, miłości i dobroci. A bajkowe kolorowe ilustracje Marii Gromek pięknie uzupełniają opowiadane historie i sprawiają, że po tę mądrą książkę chętnie sięgnie każde dziecko.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

O miłości, dobroci i poświęceniu

2009-04-22 Święty Marcin żył i mieszkał w dalekiej Limie (Peru). Ludzie wciąż go o coś prosili - a to o lekarstwo na chorobę, a to o kawałek chleba, gdy głód za bardzo im doskwierał. Brat nikomu nie odmawiał. Biedni i ubodzy wiedzieli, że dominikanin, w razie potrzeby, udzieli im nawet schronienia za klasztorną furtą. Co więcej, św. Marcin dostrzegał Boga nie tylko w człowieku, ale i w każdej żywej istocie. Kiedy jakiemuś zwierzątku działa się krzywda, nie przechodził obojętnie - ot, choćby kaczuszkę ze złamanym skrzydłem zawsze brał... pod swoje skrzydło!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.