Ciemna materia i dinozaury - Lisa Randall | okładka
Prószyński Media

Ciemna materia i dinozaury Lisa Randall

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-03

ISBN: 978-83-809-7007-6

Tytuł oryginalny: Dark Matter and the Dinosaurs: The Astounding Interconnectedness of the Universe

Liczba stron: 536

Wydawnictwo: Prószyński Media

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 48,00 zł

Rok wydania: 2016

48,00 zł 31,44 zł

Oszczędzasz 16,56 zł
-35 %
Zamówienie wyślemy 2019-03-25

Opis

Co mogą mieć ze sobą wspólnego ciemna materia i dinozaury? Zdaniem prof. Lisy Randall, bardzo wiele. Wydaje się, że to ciemna materia może być pośrednio odpowiedzialna za kataklizm, który 66 milionów lat temu spowodował wyginięcie dinozaurów. Jeśli podczas przejścia Słońca przez płaszczyznę Drogi Mlecznej Układ Słoneczny natrafił na dysk gęstej, ciemnej materii, jego przyciąganie grawitacyjne wybiło komety z odległych orbit. Niektóre z takich błąkających się komet zostały wyrzucone z naszego układu planetarnego; inne – skierowane w stronę jego środka, gdzie mogło dojść do katastrofalnego zderzenia z Ziemią.
Badania związane z takim hipotetycznym scenariuszem stały się dla Lisy Randall pretekstem do snucia przenikliwych rozważań na temat kosmologii, astrofizyki, a przede wszystkim wciąż tak mało znanej, ciemnej strony naszego Wszechświata.
Profesor Lisa Randall prowadzi badania teoretyczne z zakresu fizyki cząstek i kosmologii na Uniwersytecie Harvarda. Jest wybitną popularyzatorką nauki oraz jednym z najczęściej cytowanych i najbardziej wpływowych fizyków teoretyków na świecie.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Ciemna materia zniszczyła życie na Ziemi?

2016-11-02 Profesor fizyki Lisa Randall pracuje na Uniwersytecie Harvard (wcześniej pracowała na Uniwersytecie Princeton). W swojej pracy naukowej zajmuje się fizyką cząstek elementarnych oraz popularyzacją nauki w społeczeństwie. Lisa Randall jest jedną z najbardziej wpływowych fizyków na świecie. Jest również jedną z najczęściej cytowanych naukowców z dziedziny fizyki teoretycznej.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.