Ciemna materia i dinozaury - okładka


Lisa Randall

Ciemna materia i dinozaury

Oprawa miękka
Liczba stron: 536
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2016
48,00 33,12

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Co mogą mieć ze sobą wspólnego ciemna materia i dinozaury? Zdaniem prof. Lisy Randall, bardzo wiele. Wydaje się, że to ciemna materia może być pośrednio odpowiedzialna za kataklizm, który 66 milionów lat temu spowodował wyginięcie dinozaurów. Jeśli podczas przejścia Słońca przez płaszczyznę Drogi Mlecznej Układ Słoneczny natrafił na dysk gęstej, ciemnej materii, jego przyciąganie grawitacyjne wybiło komety z odległych orbit. Niektóre z takich błąkających się komet zostały wyrzucone z naszego układu planetarnego; inne – skierowane w stronę jego środka, gdzie mogło dojść do katastrofalnego zderzenia z Ziemią.
Badania związane z takim hipotetycznym scenariuszem stały się dla Lisy Randall pretekstem do snucia przenikliwych rozważań na temat kosmologii, astrofizyki, a przede wszystkim wciąż tak mało znanej, ciemnej strony naszego Wszechświata.
Profesor Lisa Randall prowadzi badania teoretyczne z zakresu fizyki cząstek i kosmologii na Uniwersytecie Harvarda. Jest wybitną popularyzatorką nauki oraz jednym z najczęściej cytowanych i najbardziej wpływowych fizyków teoretyków na świecie.

Recenzje

Ciemna materia zniszczyła życie na Ziemi?

12 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 1 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Profesor fizyki Lisa Randall pracuje na Uniwersytecie Harvard (wcześniej pracowała na Uniwersytecie Princeton). W swojej pracy naukowej zajmuje się fizyką cząstek elementarnych oraz popularyzacją nauki w społeczeństwie. Lisa Randall jest jedną z najbardziej wpływowych fizyków na świecie. Jest również jedną z najczęściej cytowanych naukowców z dziedziny fizyki teoretycznej. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...