Odrodzić się z popiołów - Akiko Mikamo | okładka
Prószyński Media

Odrodzić się z popiołów Akiko Mikamo

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-15

ISBN: 978-83-809-7016-8

Tytuł oryginalny: Rising form the Ashes

Liczba stron: 256

Wydawnictwo: Prószyński Media

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 34,00 zł

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz

Rok wydania: 2016

34,00 zł 22,27 zł

Oszczędzasz 11,73 zł
-35 %
Wyślemy w ciągu 24h

Opis

Niewiarygodna historia młodego Japończyka, który cudem przeżył pierwszy atak jądrowy w dziejach ludzkości.

Niewiarygodna historia młodego Japończyka, który cudem przeżył pierwszy atak jądrowy w dziejach ludzkości.
Oto autentyczna, choć wprost nieprawdopodobna historia młodego Japończyka nazwiskiem Shinji Mikamo, który cudem przeżył pierwszy atak jądrowy w dziejach ludzkości. Rankiem 6 sierpnia 1945 roku Shinji pracował na dachu swojego domu, znajdującego się w odległości zaledwie 1200 metrów od punktu zerowego eksplozji bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. Co jednak odróżnia go od większości ocalałych ofiar Hiroszimy i Nagasaki? To mianowicie, że nigdy nie widział w amerykańskiej armii agresora. Jakimś sposobem potrafił spojrzeć na te sprawy znacznie szerzej, pomimo iż podczas wojny zmilitaryzowany rząd Japonii sprawował ścisłą kontrolę nad umysłami japońskiego społeczeństwa. Spuścizną po Shinjim Mikamo opiekują się trzy jego córki; jedna z nich, dr Akiko Mikamo, napisała niniejszą książkę, aby pokazać, jaką moc mają przebaczenie oraz miłość do drugiego człowieka i przypomnieć światu, że nawet zagorzali wrogowie mogą zostać serdecznymi przyjaciółmi.

Dr Akiko Mikamo urodziła się i wychowała w Hiroszimie. Zarówno jej matka, jak i ojciec przeżyli wybuch bomby atomowej. Jeszcze w dzieciństwie obiecała sobie, że będzie pracować na rzecz obrony człowieczeństwa oraz pokoju na świecie. Po ukończeniu wydziału pedagogiki na Uniwersytecie Hiroszimskim zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobyła - między innymi - tytuły doktora psychologii w zakresie psychologii klinicznej w California School of Professional Psychology w San Diego oraz Executive Master in Consulting and Coaching for Change w instytucie INSEAD, a także odbyła studia podoktoranckie w zakresie psychofarmakologii klinicznej w Alliant International University.

Polecane bestsellery

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Z pokorą i niezłomnością

2019-02-05 polecam wszystkim te lekture, zdecydowanie kazdy żyjący w obecnych czasach powinien sie z nia zapoznac bo przekazuje prawdy ponadnarodowe. Ksiazka jest bardzo wyważona w osadach, daleka od pro rządowej japońskiej propagandy, czesto nawet krytyczna wzgledem japońskich przywódców czy spoleczenstwa. Narracja jest chłodna i raczej jednostajna, choc zdecydowanie nie nudna. Nie napisze wiec, ze lektura mnie zszokowała. Ze mna wstrząsnęła. Losy głównego bohatera są napisane w spokojny, rzeczowy sposob. Zdarzenia nie sa wyolbrzymiane ani ubarwiane. Nie padają oskarżenia, nie nastepuje litania żądań ani żali. To po prostu historia dwoch rodzin, ktorych losy wybuch bomby zmienił na zawsze. Wazne jest takze przesłanie ksiazki, ktore wbrew pozorom nie ma na celu dokonania zadnych rozliczeń z czasami wojennymi czy tym podobnych. Publikacja (ogólnie rzecz ujmując) ma na celu krzewienie pokoju, przebaczenia i empatii, wiary ze dzieki dobrym intencjom nawet wrogowie moga zostac przyjaciółmi.
Choc pasjonowalam sie Japonia od lat, tak naprawde od niedawna zaczelam wczytywac sie w ksiazki poświęcone jej wojennym losom. Wplyw na to miala z pewnoscia wizyta w Peace Memorial Museum w Hiroshimie. Spędziliśmy tam kilka godzin czytajac, ogladajac nagrania. Dopiero widzac skale zniszczeń "na wlasne oczy" moglismy naprawde powiedzieć, ze mamy cien pojecia o tym zdarzeniu. Cale muzeum jest przesiąknięte duchem pokoju i sprzeciwu wobec broni nuklearnej. Dlatego tez uwazam ze ksiazka dr Mikamo idealnie sie w ten nurt wpisuje i jest swietnym ambasadorem tej szczytnej idei.

 

Przetrwać Hiroszimę

2016-11-18 Jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Japonii były dwa ataki atomowe, które miały miejsce podczas drugiej wojny światowej. Atak na Hiroszimę i Nagasaki do dziś jest trudnym tematem, z którym wielu Japończyków nie potrafi sobie poradzić.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.