Lata rozłąki - Nina Willner | okładka
Prószyński Media

Lata rozłąki Nina Willner

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-17

ISBN: 978-83-809-7015-1

Tytuł oryginalny: Forty Autumns

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Rok wydania: 2016

39,00 zł 24,18 zł

Oszczędzasz 14,82 zł
-38 %
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.

Opis

Opowieść o odwadze, sile przetrwania i miłości rodziny rozdzielonej murem berlińskim.

Czy czterdzieści lat to dużo w dziejach ludzkości lub w historii Europy? Być może nie aż tak wiele, jak w losach niemieckiej rodziny, której życie śledzimy od momentu, kiedy przychodzi jej borykać się z wprowadzaniem nowego porządku po 1945 roku, gdyż znalazła się w sowieckiej strefie okupacyjnej. Śledzimy losy prawdziwych, żywych ludzi, które przeplatają się z historią NRD i realiami życia w tym kraju – dla jednych to okres konformizmu, próba dostosowania się i przetrwania. Inni czuli, że więzienie, jakim staje się ich państwo, to koszmar… Hanna, najstarsza córka, pragnąc zrealizować zaszczepione w niej przez ojca w innej epoce ideały, decyduje się na desperacką ucieczkę na Zachód. Ma to wprawdzie swoje reperkusje dla tych, którzy pozostali, ale jej przynajmniej pozwala na życie w wolnym świecie. W wolności, jaką uosabia dla niej zamek w Heidelbergu. Nigdy jednak nie zapomni o swej miłości do rodziny, która pozostała za żelazną kurtyną i z którą przez czterdzieści lat nie będzie jej się wolno zobaczyć…

Nina Willner przez wiele lat była oficerem wywiadu armii amerykańskiej. Mieszkała i pracowała w wielu miastach na całym świecie. „Lata rozłąki” to jej pierwsza książka.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzi, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przedostać się przez mur berliński

2016-11-18 Nina Willner to debiutująca amerykańska pisarka. Przez wiele lat pracowała w wywiadzie armii amerykańskiej w randze oficera. Niedawno w Polsce ukazała się jej debiutancka książka, zatytułowana „Lata rozłąki". Na samym wstępie mogą powiedzieć, że jest to całkiem udany debiut, choć ma pewne niedociągnięcia. Jednak zacznijmy od początku.
40 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 21 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.