Lata rozłąki - Nina Willner | okładka
Prószyński Media

Lata rozłąki Nina Willner

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-17

ISBN: 978-83-809-7015-1

Tytuł oryginalny: Forty Autumns

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Rok wydania: 2016

39,00 zł 25,55 zł

Oszczędzasz 13,45 zł
-34 %
Zamówienie wyślemy 2019-03-21

Opis

Opowieść o odwadze, sile przetrwania i miłości rodziny rozdzielonej murem berlińskim.

Czy czterdzieści lat to dużo w dziejach ludzkości lub w historii Europy? Być może nie aż tak wiele, jak w losach niemieckiej rodziny, której życie śledzimy od momentu, kiedy przychodzi jej borykać się z wprowadzaniem nowego porządku po 1945 roku, gdyż znalazła się w sowieckiej strefie okupacyjnej. Śledzimy losy prawdziwych, żywych ludzi, które przeplatają się z historią NRD i realiami życia w tym kraju – dla jednych to okres konformizmu, próba dostosowania się i przetrwania. Inni czuli, że więzienie, jakim staje się ich państwo, to koszmar… Hanna, najstarsza córka, pragnąc zrealizować zaszczepione w niej przez ojca w innej epoce ideały, decyduje się na desperacką ucieczkę na Zachód. Ma to wprawdzie swoje reperkusje dla tych, którzy pozostali, ale jej przynajmniej pozwala na życie w wolnym świecie. W wolności, jaką uosabia dla niej zamek w Heidelbergu. Nigdy jednak nie zapomni o swej miłości do rodziny, która pozostała za żelazną kurtyną i z którą przez czterdzieści lat nie będzie jej się wolno zobaczyć…

Nina Willner przez wiele lat była oficerem wywiadu armii amerykańskiej. Mieszkała i pracowała w wielu miastach na całym świecie. „Lata rozłąki” to jej pierwsza książka.

Polecane bestsellery

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przedostać się przez mur berliński

2016-11-18 Nina Willner to debiutująca amerykańska pisarka. Przez wiele lat pracowała w wywiadzie armii amerykańskiej w randze oficera. Niedawno w Polsce ukazała się jej debiutancka książka, zatytułowana „Lata rozłąki". Na samym wstępie mogą powiedzieć, że jest to całkiem udany debiut, choć ma pewne niedociągnięcia. Jednak zacznijmy od początku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.