Hygge. Klucz do szczęścia - Meik Wiking | okładka
Czarna Owca

Hygge. Klucz do szczęścia Meik Wiking

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-11-09

ISBN: 978-83-801-5556-5

Tytuł oryginalny: The Little Book Of Hygge

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: Czarna Owca

Format: 130x185mm

Cena katalogowa: 34,99 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny

Rok wydania: 2016

34,99 zł


Opis

Bądź hygge! – bądź szczęśliwy!

Bądź hygge! – bądź szczęśliwy!
Wyobraź sobie, że jest deszczowy dzień, a ty siedzisz w fotelu pod kocem i czytasz książkę. Wyobraź sobie, że jesz kolację przy świecach z przyjaciółmi i świetnie się bawisz. Wyobraź sobie, że siedzisz przed kominkiem z ukochaną osobą, a na zewnątrz szaleje zamieć. To, co właśnie odczuwasz, to hygge.
Hygge jest pojęciem, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć na język polski, a które jest jednym z najpiękniejszych duńskich słów. To określenie na uczucie szczęścia, ciepła, komfortu i bezpieczeństwa.
Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. Meik Wiking, autor książki i dyrektor Instytutu Szczęścia w Kopenhadze, przybliża nam duński przepis na szczęście, którym jest właśnie filozofia hygge. Duńczycy cieszą się z drobnostek, żyją wolniej i spędzają dużo czasu z bliskimi. Bo w końcu szczęście to radość z małych rzeczy!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Szczęście w codzienności. Sposób skandynawski

2016-12-29 Przepis na szczęście. Chyba nie ma tematu, który byłby również mocno eksploatowany w dzisiejszym świecie. Półki księgarń uginają się pod naporem książek-poradników, które mają sprawić, że nasze życie będzie idealne, a my już do końca życia będziemy szczęśliwi. Wystarczy dostosować się do dziesięciu prostych rad.
59 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 30 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Złapać szczęście

2017-01-03 Skandynawska kuchnia, skandynawski styl, skandynawski kryminał. Wszystkie te pojęcia łączy miejsce - Skandynawia. Lista udanych produktów kultury pochodzących z tej części Europy jest naprawdę imponująca. Teraz, do tej listy, możemy dodać jeszcze jedno - skandynawską filozofię - życia, cieszenia się z niego, a nawet wychowywania dzieci.
56 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 31 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Przepis na szczęście. Gdzie go szukać?

2016-12-19 Obok okładki książki „Hygge. Duńska sztuka szczęścia", autorstwa Marie Tourell Søderberg, nie można przejść obojętnie. Książka prezentuje się przepięknie. Sądzę, że wielu czytelników, którzy przed świętami Bożego Narodzenia wybrali się do księgarni, zauważyli tę książkę.
51 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 27 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.