Miłość morderców - Dariusz Żukowski  | okładka
Znak

Miłość morderców Dariusz Żukowski

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-07-20

ISBN: 978-83-240-1229-9

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Liczba stron: 184

Wydawnictwo: Znak

Format: 140x205

Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 20,33 zł


Opis

Czy szybko się pan aklimatyzuje do nowego otoczenia? Czy sądzi pan, że działania stabilizacyjne są słuszne? Czy zabił pan kiedyś człowieka? Hilt odpowiadał spokojnie, oparty łokciami o blat, uświadamiając sobie, że nigdy w zasadzie nie myślał w taki sposób o tych sprawach. Zadawanie pytań własnemu życiu, wykreślenie siebie na jakimś układzie współrzędnych, tak - nie - tak - tak - nie, jak w zabawie w połącz kropki... Im dłużej trwała rozmowa, tym bardziej zastanawiał się nad znaczeniem tego, co mówi, i coraz mocniejsze stawało się wrażenie, że to wszystko to jakiś teatr, w którym jest jednocześnie widzem i aktorem. Co pan czuł, kiedy pierwszy raz zobaczył pan zabitego człowieka?
Bohaterowie Miłości morderców mają wiele twarzy, imion, tożsamości. Płatny morderca, umierający aktor, prorok, skażony radioaktywną materią zbieracz złomu, zwykły turysta. Każdy z nich ma swoją historię, która zaczyna się i kończy w tym samym punkcie, newralgicznym punkcie świata - ludzkiej samotności. Każdy z nich, bez względu na miejsce i czas, musi sam zmierzyć się z otaczającą go rzeczywistością i z tym, co jest największym zagrożeniem - z samym sobą.   „Niezwykłe, choć proste zdania, kreują w tej prozie niezwykłych bohaterów. A niezwykli bohaterowie przywołują niezwykłe sytuacje. Świetnie napisana książka. Pełna niedopowiedzeń i tajemnicy - tej prawdziwej, którą wciąż usiłujemy wyjaśnić. Że bezsilnie? Tym jest właśnie dobra literatura: opowiadaniem o naszych klęskach w rozpoznaniu rzeczywistości. Niczym więcej”.Paweł Huelle
    

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka pachnąca tajemnicą

2009-08-27 Gdyby książka miała zapach, pachniałaby tajemnicą. Nie mniej nie więcej, ale właśnie bezbrzeżnym sekretem. "Miłość morderców" pachniałaby dodatkowo różnorodnością ludzkich postaw, zagadnieniem moralnych dylematów. To prawdziwe studium psychologiczne, w książce spotykają się dwie zasadnicze cechy dobrej prozy: kunszt autora i doskonały pomysł na fabułę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.