Chaszcze - Jan Grzegorczyk  | okładka
Znak

Chaszcze Jan Grzegorczyk

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-09-21

ISBN: 978-83-240-1215-2

Opracowanie graficzne: Jan Krzysztofiak, Olgierd Chmielewski

Liczba stron: 374

Wydawnictwo: Znak

Format: 144x205

Cena katalogowa: 32,90 zł

32,90 zł 22,37 zł


Opis

To książka, która zachwyci wszystkich fanów Grzegorczyka - a jednak inna od poprzednich

Niewinny spacer po wiosennym lesie, fotografowanie ptaków, śpiew wilgi... i wisielec na świerkowej gałęzi. Samobójcę znajduje Stanisław Madej, kawaler koło pięćdziesiątki, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Sprawa staje się jeszcze bardziej intrygująca, gdy kilka dni po makabrycznym odkryciu na korze drzewa pojawia się napis „Judasz”. Prowadząc śledztwo, chcąc nie chcąc, Madej coraz bardziej zagłębia się w chaszcze ludzkich losów, historii i swego własnego życia.

Tak zaczyna się powieść Jana Grzegorczyka, autora bestsellerowej trylogii o księdzu Groserze. Chaszcze to znakomita powieść, w której mroczne sfery ludzkich dusz, wina, namiętność i zdrada mieszają się z charakterystycznym dla Grzegorczyka humorem i darem obserwacji. Autor intrygująco łączy wielkopolskie legendy i prawdziwe historie z czasów okupacji z sensacyjną intrygą i galerią barwnych bohaterów.

Bestsellery w kategorii kryminał i sensacja

Jan Grzegorczyk o swojej książce ”Chaszcze”

Czym ”Chaszcze” różnią się od poprzednich książek

O bohaterach swojej twórczości

O wątkach autobiograficznych w książce ”Chaszcze”

O pracy powieściopisarza

O Judaszu

Fragment książki ”Chaszcze” czyta Radek Krzyżowski

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Definicja życia

2012-03-02Chaszcze" Jana Grzegorczyka to dla mnie pierwsza książka z twórczości tego pisarza, myślę, że nie ostatnia, nowa przygoda literacka.
Gdybym miała pokusić się o jednoznaczną ocenę gatunku tego utworu, to dla mnie jest to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym, ponadto jak głosi napis na okładce książki „powieść z duszą", proszę mi wierzyć, jest w tym stwierdzeniu dużo racji, chociaż pozostawiam to do indywidualnej oceny czytelników.

Plątanina ludzkich losów

2011-07-13 "Chaszcze" Jana Grzegorczyka - autora trylogii o księdzu Groserze - to pierwsza książka z serii wydawniczej "Powieść z duszą". Piękna okładka aż pachnie latem i lasem, tytuł też jak najbardziej w leśnym klimacie. Nie pozostało mi nic innego, jak porwać książkę z bibliotecznej półki i zagłębić się w chaszcze.

Odkryć siebie

2009-11-12 Książka "Chaszcze" to niezwykła opowieść łącząca wątek kryminalny, miłosny i filozoficzny. Główny bohater Stanisław Madej to pięćdziesięcioletni tłumacz, który kiedyś próbował swoich sił jako pisarz. Przez całe życie mieszkał w Poznaniu z matką, jednak po jej śmierci zapragnął zmian. Kupił domek w Puszczy Noteckiej, znalazł nową pasję - ornitologię.

Intryga, tajemnica, romans

2009-11-12 Chaszcze" Jana Grzegorczyka - autora trylogii o księdzu Groserze - to pierwsza książka z serii wydawniczej "Powieść z Duszą". Zaiste - duszę ta książka ma. Nie jest to bowiem - jak mogłoby się wydawać - jedynie powieść kryminalna, która poza dreszczem emocji nie przynosi nic innego, ale wspaniale połączone ze sobą intryga, tajemnica, romans i filozofia.

Zagadka z romansem w tle

2009-10-22 W pewnym poznańskim wydawnictwie wszyscy myślą, że Stanisław Madej, spokojny facet koło pięćdziesiątki, uwikłany jest w toksyczny związek emocjonalny z matką. Prawda okazuje się być całkiem inna, wielu zdarza się przegapić właściwy moment. Ale ponieważ lepiej późno niż wcale, Stanisław, po śmierci mamy, postanawia rozpocząć nowe życie: kupuje stary dom na wsi, wprowadza się i odkrywa nowe hobby - ornitologię.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.