Castorp - okładka


Paweł Huelle

Castorp

Oprawa twarda
Liczba stron: 216
Wydawnictwo: Znak
32,90 23,03

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Hans Castorp przybywa do Gdańska. Mimo ostrzeżeń wuja wsiada na statek w Hamburgu i rozpoczyna dziwną podróż. Podczas morskiej przeprawy towarzyszy mu trójka ekscentrycznych podróżników, którzy walczą o jego niewinną duszę. Młodziutki Hans nie wie jeszcze, że w Gdańsku sam będzie musiał o nią walczyć.
Castorp to jedna z najpiękniejszych książek Huellego, odsłaniająca tajemnice starego Gdańska, studenckiego Wrzeszcza i sopockiego raju dla kuracjuszy z początku XX wieku.
Dojrzewanie bohatera, jego pierwsza miłość i pierwsza obsesja splatają się tu z fascynacją miastem, które uwodzi i niszczy.
Powieść zainspirowana Czarodziejską górą Tomasza Manna, nominowana w roku 2008 do prestiżowej nagrody The Independent Foreign Fiction Prize.

Recenzje

Gdy uczucia biorą górę nad rozsądkiem

126 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 75 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Powieść, o której nie można powiedzieć że porywa. Powieść o której można powiedzieć że WSYSA. Wsysa z każdym kolejnym przeżyciem i doznaniem głównego bohatera. Akcja - o ile można tak powiedzieć - toczy się w uporządkowanym świecie statecznych mieszczan, których życie zależne od wychowania i konwenansów wywraca się do góry nogami w momencie, kiedy uczucia biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...